Spaudos aktualija
Forumo metu bendrame Lietuvos verslo konfederacijos ICC Lietuva, „Penkių kontinentų“, „Microsoft Lietuva“ ir „Skaitmeninio sertifikavimo centro“ stende (jutikliniame ekrane) bus vykdoma tarptautinę interneto naudotojų nuomonių apklausa. Jos tikslas – išsiaiškinti, ką iš įvairių šalių atvykę forumo dalyviai galvoja apie tokias šiandienos interneto aktualijas, kaip vaikų saugumas internete, suaugusiųjų interneto naudotojų įgūdžių tobulinimas, interneto demokratija ir prieigos prie interneto ribojimas. Atsakę į klausimus, stendo lankytojai gali palyginti savo atsakymus su daugumos dalyvavusiųjų apklausoje. Vėliau iš šios apklausos bus padarytos išvados interneto prieinamumo tema.
Pasaulinio Interneto valdymo forumo, vykdomo Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriato ir kasmet pritraukiančio atstovus iš daugiau nei 100 valstybių, tikslas – suinteresuotų subjektų (angl. multi-stakeholders) politinis dialogas pagrindiniais Interneto valdymo klausimais, siekiant skatinti Interneto saugumą, stabilumą, plėtrą. IGF kasmet pritraukia apie 1,5-2 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio. Lietuvos verslo konfederacija ICC Lietuva – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija. Ji yra Pasaulio verslo organizacijos (International Chamber of Commerce- ICC) narė ir aktyviai dalyvauja Pasaulio rūmų federacijos (World Chamber Federation) veikloje. Organizacija atstovauja daugiau nei 1500 įmonių, 16 verslo asociacijų, 20 proc. Lietuvos BVP . Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva E-verslo, IT ir telekomunikacijų bei intelektinės nuosavybės apsaugos komisija siekia populiarinti Elektroninio verslo koncepciją, aiškinant Elektroninio verslo svarbą ir privalumus bei dalyvauti propaguojant ir kuriant Lietuvos elektroninės komercijos (EK) įstatyminę bazę, taisykles ir gaires saugesniam verslo operacijų atlikimui EK priemonėmis.
Tinklalapis „litexpo.lt“ praneša:
Pasak Lietuvos parodų ir konferencijų centro LITEXPO direktoriaus Aloyzo Tarvydo, tokio aukšto tarptautinio lygio renginį LITEXPO aptarnauja trečią kartą.
„Pirmasis tokio pobūdžio renginys LITEXPO centre buvo surengtas prieš pora metų. Tai buvo NATO gynybos ministrų susitikimas. Savo misiją kokybiškai paruošti ir įrengti erdvę NATO viršūnių susitikimui LITEXPO įvykdė nepriekaištingai ir po šio renginio gavo ne vieną užklausą dėl kitų stambaus masto renginių organizavimo. Šiais metais birželio mėnesį LITEXPO įrengė erdves Baltijos plėtros forumo viršūnių susitikimui, o dabar – Pasauliniam interneto valdymo forumui“, – sako LITEXPO vadovas.
Pasauliniam interneto valdymo forumui LITEXPO iš viso įrengė 12 tūkst. kv. m. ploto - panaudotos visos turimos 11 konferencijų salių, papildomai įrengtos 2 konferencijų salės, 4 derybų kambariai, 25 biurai bei techninio aptarnavimo kabinetai, spaudos konferencijų salė, TV studija, interneto kavinė, 30 stendų kontaktų mugė. Iš viso įrengtos 46 įvairaus pobūdžio darbo erdvės, kuriose paruošta apie 3000 sėdimų vietų – iš jų 300 kompiuterizuotų. Žurnalistams įrengta daugiau kaip 200 kompiuterizuotų darbo vietų. Taip pat įrengtos 5 atskiros maitinimo zonos, kurios pajėgios priimti apie 2000 dalyvių.
Kaip teigia A. Tarvydas, visos erdvės įrengtos aukščiausiu techniniu lygiu. Plenarinių posėdžių salėje įrengta 1500 vietų, 4 didžiuliai ekranai ir galingi projektoriai, parengta 7 kalbų vertimo sistema, monitoriai pranešėjams ir transkripcijai realiu laiku, elektros pajungimas bei laidinis internetas pusei darbo vietų. Papildomos konferencijų salės sumontuotos naudojant garsą izoliuojančias ir akustines plokštes, jose taip pat įrengti ekranai ir projektoriai, monitoriai pranešėjams ir transkripcijai realiu laiku, įgarsinimo sistema, elektros pajungimas bei laidinis internetas visoms darbo vietoms. Derybų kambariuose įrengta 200 darbo vietų ir sumontuota diskusinė sistema.
Pasak LITEXPO vadovo, visoms erdvėms įrengti sunaudota daugiau kaip 10.000 kv.m. kiliminės dangos, per 6 kilometrus elektros kabelių, apie 2000 elektros rozečių. Forumo grafiniam apipavidalinimui panaudota apie 250 kv.m. sienų ploto. Visiems darbams atlikti prireikė 2 mėnesių.
Portalas “penki. Lt“ rašo:
„Būdami įmone, kuri viena iš pirmųjų pradėjo vystyti ir populiarinti šviesolaidinį internetą Lietuvoje, mes labai didžiuojamės tuo, kad Pasaulinis interneto valdymo forumas vyksta mūsų šalyje. Mums svarbios šiandienos ir ateities interneto naudotojų problemos ir džiaugiamės galėdami daugiau sužinoti apie interneto realybę iš didžiausių šios srities profesionalų bei pristatyti tyrimo išvadas forumo dalyviams“, – sako Sergej Macanko, „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktoriaus pavaduotojas.
Įmonių grupė „Penki kontinentai“, viena iš didžiausių Lietuvos ITT kompanijų, nuo 1995 m. teikia telekomunikacijų paslaugas ir nuo 1998 m. projektuoja, kuria, plėtoja bei modernizuoja plačiajuostį šviesolaidinį interneto tinklą. Per 12 metų į spartaus šviesolaidinio interneto tiesimą Vilniaus mieste investuota 85 mln Lt, o o vien pirmojo 2010 metų pusmečio investicijų suma siekia daugiau nei 6 mln. litų. Viena iš „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ ypatybių – tai, kad verslas plėtojamas be vidaus investuotojų ir kredito įmonių paramos, naudojantis tik bendrovės apyvartinėmis lėšomis.
„Penkių kontinentų“ grupės vadovo Idrako Dadašovo teigimu, bendrovė planuoja investuoti dar 10 mln. litų ir tokiu būdu 2011 metais pasiekti 100 mln. litų sumą.
Ypatingą dėmesį bendrovė skiria socialinės atsakomybės bei informacinės visuomenės kūrimo klausimams, kartu su valstybinio sektoriaus – policijos, medicinos, švietimo, vyriausybės – atstovais įgyvendindama įvairiausius interneto projektus.
„delfi.Lt“ praneša:
„Pasaulinis Interneto forumas – tai puiki platforma atkreipti galingiausių pasaulio korporacijų, valdžios atstovų ir kitų suinteresuotų institucijų dėmesį į Interneto vartotojui aktualias problemas bei ieškoti sprendimų. Džiaugiamės, kad šiemet šis tarptautinis renginys vyksta Lietuvoje. Lietuvos įmonėms – tai puiki galimybė iš pirmų lūpų išgirsti Interneto valdymo aktualijas bei užmegzti naudingų verslo kontaktų. Konfederacija, būdama Tarptautinių prekybos rūmų – ICC narė, turi unikalią galimybę ne tik prisistatyti tūkstantinei auditorijai bet ir atkreipti dėmesį į Interneto vartotojų aktualijas“, – aiškino Andrius Iškauskas, Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva E-verslo, IT ir telekomunikacijų bei intelektinės nuosavybės apsaugos komisijos pirmininkas
„Internetas ir sparčiai plintančios „debesų“ technologijos tampa vis svarbesne kiekvieno žmogaus, valstybės institucijų ir verslo organizacijų veiklos dalimi. Internetu grįsti sprendimai iš esmės keičia gyvenimo kokybę ir suteikia galimybes efektyviau organizuoti valstybės paslaugų teikimą piliečiams, teikti kokybiškesnę sveikatos apsaugą, organizuoti gyventojų švietimą ir pramogas, – sakė Mindaugas Glodas, „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims, Lietuvos verslo konfederacijos ICC Lietuva prezidiumo narys. – Būdami aktyvūs informacinių technologijų rinkos dalyviai, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į Interneto saugumą, ypatingai vaikų ir paauglių, privatumą, skaitmeninės atskirties mažinimą tarp skirtingų visuomenės grupių.“
„Šis forumas bus labai sėkmingas. Jei būtų nors po pusę tokio forumo nors kartą per mėnesį, tai būtų tikrai labai gerai. Verslo turistai palieka maždaug keturis kartus daugiau pinigų nei bet kuris eilinis žmogus. Tai yra ne tik nauda viešbučiams, nes apgyvendinimo paslaugos sudaro tik trečdalį išleidžiamų pinigų, o visa kita tenka parduotuvėms, restoranams, taksi. Tokie renginiai yra gerai visiems, todėl mes ir norime žiemą, rudenį skatinti konferencinį turizmą, kuris Lietuvai būtų išsigelbėjimas mažinant sezoniškumą“, – DELFI sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
Jos teigimu, tarp į forumą atvykstančių dalyvių paklausūs yra visokio tipo viešbučių. Kai kurie Vilniaus viešbučiai nurodo nebeturintys laisvų kambarių.Skaičiuojama, kad verslo turistas per savo viešnagę Vilniuje išleidžia vidutiniškai 2000-4000 Lt.Lietuvos parodų centro „Litexpo“ direktoriaus pavaduotoja Kristina Pladienė DELFI sakė mananti, kad tokio dydžio renginys duos ne tik finansinės naudos miestui, bet ir prisidės prie šalies vardo garsinimo.
„Vietų ir svečių skaičiumi užsakovas yra didelis, tačiau taupantis piniginiu atžvilgiu. Situacija nėra tokia, kad jie galėtų turėti tai, ką nori ir mes buvome priversti du ar tris kartus mažinti kainas. Žinoma, valstybei naudos tikrai bus, nes visi viešbučiai yra užimti, manau, kad ir kavinės, ir restoranai. Net neatsižvelgiant į šalies žinomumo didėjimą, vien finansiškai skaičiuojant, aš manau, kad dideli renginiai miestui duoda tikrai daug pinigų“, – sakė ji.
Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patarėjas ryšiams su visuomene Martynas Čerkauskas DELFI sakė, kad atvykstantiems forumo dalyviams specialiai sukurtame tinklalapyje pateikiamos nuorodos apie lankytinas vietas. Vilniaus turizmo informacijos centras svečiams surengs vieną nemokamą ekskursiją.
Forumo organizatoriai svečiams surengs tik vieną priėmimą, visą kitą laiką maitinimusi jie turės rūpintis patys, todėl sostinės kavinės gali sulaukti daugiau lankytojų nei įprastai.
Iš valstybės biudžeto šio forumo organizavimui turėtų būti skirta daugiau nei 5 mln. Lt: apie 1,8 mln. Lt turėtų būti sumokėta už „Litexpo“ nuomą ir darbo vietų įrengimą, 1,5 mln. Lt atsieis Jungtinių Tautų atstovų išlaidos organizuojant šį renginį, 1,2 mln. Lt kainuos tiesioginė renginio transliacija ir telekomunikacijų paslaugos. Organizatoriai skaičiuoja, kad renginys finansiškai turėtų atsipirkti.