Kojų priežiūra
Galantiškieji prancūzai turi posakį: “Gražios moteriškos kojos atvertė ne vieną istorijos puslapį”. O juk mes, moterys, užuot sklendusios virš žemės, neretai žengiame sunkiais žingsniais ir visiškai neprisižiūrime savo kojų!
Šalin riebaliukus ir suglebimą!
! 90 proc. moterų skundžiasi nereikalingais riebaliukais ant kojų ir apvytusia bei gumbuota klubų oda.
Kas rytą maudykitės po kontrastingu dušu ir kaskart visas kojas trinkite šiurkščia frotine pirštine. Ši paprasta procedūra gerina probleminių vietų kraujotaką. Iš pradžių pastovėkite 10 sekundžių po karšto vandens srove, paskui atsukite šalto vandens čiaupą. Kartokite procedūrą mažiausiai tris kartus. Visuomet pradėkite karšta srove, o baikite šalta.
Kojų ir klubų odos stangrumą didina ir vonios su augalų ištraukomis. Tik prieš seansą suaktyvinkite kojų odą šveitikliu. Jo galite nusipirkti arba pasidaryti pati: lygiomis proporcijomis sumaišykite tarka sutarkuotų morkų ir manų kruopų. Įtrinkite gauta tyre klubus, pilvą ir palikite 10–15 minučių. Tada nuplaukite šiltu vandeniu.
Pravers ir kasdien atliekami nesudėtingi kojų pratimai.
Atsikratome “pėdkelninių” pleiskanų
! 30 proc. moterų kenčia nuo išsausėjusios kojų odos ir dėl to susidarančių “pėdkelninių” pleiskanų.
Kartą per savaitę būtinai skrabu atsluoksniuokite viršutinį negyvąjį raginį odos sluoksnį (nuo klubų iki padų). Jei norite, kad po bet kokios vandens procedūros blauzdos nepleiskanotų, o viliojamai žvilgėtų, drėkinkite jas kremu ar losjonu. O kelius tepkite kremu, skirtu rankoms. Ypač tinka sudėtyje turintieji bičių vaško ar vitamino E.
Minkština kojų odą kaukės, pagamintos pagal mūsų močiusių receptus:
Kaukę (geriausia jas naudoti pakaitomis!) užtepkite 20 minučių, paskui nuplaukite ir patepkite kelius maitinamuoju kremu.
Kulnai – lyg kūdikėlio
! 5 proc. moterų kiekvieną dieną skiria dėmesio pėdoms ir kulnams, ir tos jų vietos nėra sugrubusios.
Jeigu nepriklausote šiems penkiems procentams, tuomet skubiai imkitės darbo. Kiekvieną kartą po dušo energingai patrinkite pėdas ir kulnus pemza ar specialiu brūžekliu. Galite panaudoti ir specialų skrabą. Užtepkite jį ant suminkštėjusios atmirkusios pėdų odos, sukamaisiais judesiais gerai pamasažuokite ir nuplaukite šiltu vandeniu.
Siekdama sumažinti raginių sankaupų (nuospaudų) susidarymą, tris kartus per dieną du mėnesius gerkite vitamino A aliejinio tirpalo. Nepamirškite ir produktų, kuriuose gausu A, C, B grupės vitaminų: kopūstų, žuvies, morkų sviesto, citrinų, apelsinų.
Suminkštinti sugrubusią, suskilinėjusią pėdų odą padės ir močiučių receptai:
Pedikiūras – čia ir dabar!
! 20 proc. moterų reguliariai atlieka pedikiūrą, likusios – tik pasitaikius progai, pripuolamai.
Tai nėra tas pats, kaip paprasčiausiai laku padengti kojų nagus. Pedikiūras – reguliari, atliekama ne rečiau kaip du kartus per mėnesį ir labai reikalinga procedūra, po kurios kojos tampa gražesnės, o žingsnis – lengvesnis. Jei kamuoja nuospaudos, nuotrynos, grybelis, turėkite galvoje, kad kuo kruopščiau atliksite pedikiūrą, tuo mažiau galimybių liks išvardytoms problemoms pasireikšti.
Aišku, geriausiai šią procedūrą padarys grožio salone, tačiau įmanoma ją pasidaryti ir namie.
Ar žinote…