Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas ketvirtadienį pranešė, kad svarstoma, ar poros apygardų rinkimų rezultatai gali būti pripažinti negaliojančiais. Naujienų agentūros BNS duomenimis, Z. Vaigauskas yra patvirtinęs, kad daugiausia skundų sulaukta dėl Darbo partijos kandidatų.
Tarp daugiausia abejonių dėl rinkimų rezultatų skaidrumo sukėlusių apygardų Z. Vaigauskas mini Vilniaus-Trakų, Zarasų-Visagino apygardas.
„Taip, klausimas dėl šių apygardų rezultatų patvirtinimo svarstytinas, kai kurie komisijos nariai kelia tokius klausimus, ir jie bus svarstomi“, – BNS sakė Z. Vaigauskas.
Dėl galimo balsų pirkimo organizavimo Zarasų-Visagino apygardoje prokuroras prašo panaikinti Darbo partijos kandidato Rimvydo Podolskio neliečiamybę.
VRK gali pripažinti rinkimų rezultatus rinkimų apygardoje negaliojančiais, jeigu nustato, kad šiurkštūs įstatymų pažeidimai, padaryti rinkimų apylinkėje arba rinkimų apygardoje, arba dokumentų suklastojimas ar jų praradimas turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams, arba pagal balsų skaičiavimo protokolus ar kitus rinkimų dokumentus negalima nustatyti šių esminių rinkimų rezultatų.
Rinkimai negali būti skelbiami negaliojančiais, jeigu neginčijamai nustatyti rinkimų rezultatai leidžia nustatyti esminius rinkimų rezultatus.
VRK pirmininkas Z. Vaigauskas anksčiau šią savaitę yra patvirtinęs, jog daugiausia skundų sulaukta dėl Darbo partijos kandidatų.
Darbo partija ketvirtadienį išplatino pranešimą spaudai, kuriame Viktoras Uspaskichas pareiškia, kad informacija apie tai, jog Darbo partijos nariai galimai papirkinėjo rinkėjus, meta šešėlį partijos autoritetui, todėl Darbo partija prašo už šių įvykių tyrimą atsakingas valstybės institucijas kuo greičiau pateikti savo tyrimų išvadas.
Pranešime rašoma, kad minėtiems faktams pasitvirtinus, Darbo partijos pirmininkas žada asmeniškai kelti klausimą dėl įstatymus pažeidusių narių šalinimo iš partijos.
Po sekmadienį vykusių parlamento rinkimų pirmojo turo daugiamandatėje apygardoje daugiausia – 19,84 proc. balsų gavo Darbo partija. Antri su 18,38 proc. balsų liko socialdemokratai, treti – konservatoriai su 15,06 proc. balsų. Liberalų sąjūdis surinko 8,57 proc. balsų, „Drąsos kelio“ partija – 7,98 proc., partija „Tvarka ir teisingumas“ – 7,31 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 5,83 procento.