Vyriausybė trečiadienį per posėdį nepatvirtino 2012-ųjų metų valstybės biudžeto projekto. Apie tai praneša naujienų agentūros. Dar kartą biudžeto projektas bus svarstomas ketvirtadienį. Vyriausybė planuoja, kad kitų metų valstybės biudžeto deficitas neviršys 2,8 proc.
Biudžeto projektą Seimui planuojama pateikti spalio 17-ąją.
Tarp siūlymų mažinti biudžeto deficitą minimas sumažintų pensijų atkūrimas ne nuo 2012-ųjų sausio, kaip buvo planuota, o nuo balandžio, PVM didinimas, pervedimų į privačius pensijų fondus mažinimas.
“Manome, kad racionaliausias sprendimas yra 2 proc. išlaidų mažinimas visoje valstybės tarnyboje, visose ministerijose ir viešajame sektoriuje”, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Premjeras Andrius Kubilius.
Prieš šį mažinimą kol kas kategoriškai pasisako liberalų deleguoti švietimo ir mokslo bei vidaus reikalų ministrai Gintaras Steponavičius ir Raimundas Palaitis.
“Premjero paskelbtas planas ministerijoms susimažinti 2 proc. išlaidas iš esmės reiškia ne valstybės tarnautojų darbo užmokesčio mažinimą ar einamųjų išlaidų pastatams išlaikyti mažinimą, o (…) horizontalų pjūvį per visą viešąjį sektorių. Nesutinku ir nesutiksiu, kad daugiau kaip 70 mln. būtų išimta iš švietimo sektoriaus, kuomet valstybės mastu keliami tikslai mums tapti kūrybinga, išsilavinusia visuomene”, – kalbėjo G. Steponavičius.
Ministras leido suprasti, jog kitų metų valstybės biudžeto projekte tokiose srityse, kaip socialinė apsauga ir darbas, išlaidos didėja. Tuo tarpu kitos sritys kenčia.
Socialiai neteisingu 2012-ųjų biudžetą vadino R. Palaitis.
“Mes nesame prieš pensijų atkūrimą Lietuvos pensininkams, bet mes esame prieš 2 proc. pajamų nukirpimą sektoriuje, kuris užtikrina žmonių saugumą, sveikatą, rūpinasi jų švietimu ir kultūra”, – dėstė vidaus reikalų ministras.
Spalio 10 d. Premjeras A. Kubilius pareiškė, jog, siekiant sumažinti biudžeto deficitą, reikia sutaupyti 300 mln. litų, todėl visos ministerijos turės 2 proc. sumažinti savo išlaidas. A. Kubiliaus teigimu, kokias būtent išlaidas ministerijos mažins, priklauso nuo jų prioritetų – jos gali pasirinkti mažinti darbo užmokestį, etatus, investicinius projektus ar kitas išlaidas.