2010 Gruodžio 16

Užsienis

“WikiLeaks” įkūrėją nutarta paleisti

veidas.lt

Londono Aukštasis teismas ketvirtadienį leido paleisti “WikiLeaks” įkūrėją Julianą Assange’ą (Džulianą Asandžą) iš kalėjimo už užstatą, atmetęs kaltintojų skundą dėl ankstesnio tokio teismo sprendimo.

“Duodu leidimą paleisti už užstatą”, – paskelbė 39-erių metų teisėjas Duncanas Ouseley (Dankanas Uzlis) australui.

Teisėjas atmetė apeliaciją prieš žemesnės instancijos teismo antradienį priimtą sprendimą paleisti J.Assange’ą, kurį Švedija siekia apklausti dėl jo įtariamų seksualinių nusikaltimų.

Pasak teisėjo, jis nemato pavojaus, kad J.Assange’as galėtų bandyti pabėgti iš šalies.

“Teismas nemato pagrindo manyti, kad susiduria su nuo teisingumo bėgančiu asmeniu, kuris siektų išvengti apklausos ir teismo proceso”, – sakė teisėjas.

J.Assange’as turėtų gyventi užmiesčio valdoje, priklausančioje buvusiam britų armijos karininkui Vaughanui Smithui (Vohanui Smitui), įkūrusiam žiniasklaidos klubą “Frontline Club”, kuriame “WikiLeaks” vykdė kai kurias savo operacijas.

Jo rėmėjai padėjo surinkti 240 tūkstančių svarų užstatą ir J.Assange’as turės nešioti elektroninį daviklį, kuris leistų nustatyti jo buvimo vietą.

Britanijos teismas dar antradienį nutarė, kad 39 metų Australijos pilietis, kurį Švedija siekia apklausti dėl jo įtariamų seksualinių nusikaltimų, gali būti paleistas už didžiulį užstatą, taip pat nustačius kitas griežtas sąlygas.

Antradienį vykusiame teismo posėdyje J.Assange’ą nuspręsta paleisti už 200 tūkst. svarų (816 tūkst. litų) užstatą, taip pat papildomą 40 tūkst. svarų (163,3 tūkst. litų) laidavimo sumą.

Teisėjas truputį pakeitė antradienį teismo nustatytas paleidimo už užstatą sąlygas, įpareigodamas J.Assange’ą registruotis netoli V.Smitho namų Safolke esančioje policijos nuovadoje.

Prie teismo rūmų merkiančiame lietuje laukusi nedidelė grupelė J.Assange’o rėmėjų džiaugsmingai sutiko žinią apie jo paleidimą.

“Karo nusikaltimų viešinimas nėra nusikaltimas”, – šaukė jie.

Antradienio teismo sprendimą apskundę britų kaltintojai veikė Švedijos vardu, nors iš Stokholmo nebuvo gavę oficialaus prašymo pateikti tokią apeliaciją, anksčiau ketvirtadienį pranešė Britanijos valstybės kaltintojas.

Švedija siekia, kad Britanija išduotų jai J.Assange’ą, norėdama jį apklausti dėl įtariamo seksualinio dviejų moterų užpuolimo Stokholme šių metų rugpjūtį, tačiau 39 metų Australijos piliečio šalininkai teigia, kad ši byla yra politiškai motyvuota.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...