Informacinės technologijos
“Mums pavesta elektroninio saugumo užtikrinimo koordinavimo funkcija. Turėsime nustatyti taisykles, kaip tas saugumas turės būti užtikrintas, ir tuo saugumu visos institucijos, žaidžiančios elektroninėje erdvėje, turės rūpintis”, – per spaudos konferenciją penktadienį kalbėjo ministras.
Pasak R.Palaičio, šiuo metu jau keičiami teisės aktai viešojo administravimo efektyvumui didinti.
“Valdžios institucijos neturėtų gainioti žmogaus į kitą valstybinę instituciją atsinešti kažkokio popieriaus, kurio institucija gali užklausti kitos institucijos”, – sakė ministras.
Anot jo, kitąmet taip pat bus skiriama nemažai dėmesio šalies gyventojų ir svečių iš užsienio saugumui užtikrinti.
“Tai ir Europos krepšinio čempionatas, ir pirmininkavimas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (…), Demokratijų forumas – tarptautiniai renginiai, kurių saugumą reikės užtikrinti. Finansavimas šiems klausimams šiek tiek skirtas papildomas, bet ne tiek ir daug – reikės efektyviai panaudoti pinigus”, – teigė R.Palaitis.
Ministras tarp svarbiausių šiemet numatomų darbų taip pat vardijo tolesnius bandymus įvesti elektroninį balsavimą, regioninės politikos klausimus, valstybės tarnybos reformą.
“2011 metai bus apsisprendimas, ar paliekame su senoviška valstybės tarnyba, ar bandome modernizuoti”, – sakė jis.
Kalbėdamas apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), kurią norima paversti pavaldžia Finansų ministerijai, veiklą, R.Palaitis teigė, jog didžiausias iššūkis jai bus naujos teisinės praktikos dėl išplėstinio konfiskavimo taikymas.
“Dėl neteisėtai įgyto turto konfiskacijos, reikia pripažinti, praktikos nėra suformuota. Praktika dabar formuojama (…). Reikės palaukti teismų, kaip jie reaguos į šiuo įvykius. Manome, kad 2011 metais ši priemonė turėtų veikti efektyviai kovojant tiek su šešėliu, tiek su kontrabanda ir korupcija”, – sakė ministras.
R.Palaitis atkreipė dėmesį, kad biudžetinis finansavimas ministerijoje ir jai pavaldžioms įstaigoms išliks toks pat ne vienerius metus.
“Jeigu 2010 metais neįvyko, tai turi dabar įvykti mūsų galvose persilaužimas, kad ši situacija, turint omenyje biudžetinį finansavimą, ji nebėra laikina – bent trejus-ketverius-penkerius metus gali būti nuolatinė”, – teigė jis.