2010 Birželio 11

Įstatymai

Žemės įstatymą Seimas svarstys iš naujo

veidas.lt

Seimas iš naujo svarstys prezidentės grąžintus Seimui pakartotinai svarstyti įstatymus, susijusius su žemės valdymu. Už siūlymą grąžintus įstatymus svarstyti iš naujo balsavo 95 Seimo nariai, už siūlymą laikyti įstatymus nepriimtais – 5.

Pagrindiniu komitetu šiems įstatymams svarstyti paskirtas Kaimo reikalų komitetas, papildomais – Audito bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetai. Seimo posėdyje planuojama svarstyti birželio 18 d.

Dalia Grybauskaitė pasisako už atsakingos savivaldos stiprinimą ir nuoseklią, lygiateisę ir tolygią visos šalies regioninę plėtrą. Ji mano, jog grąžintuose įstatymuose nustatytas valstybinės žemės valdymo funkcijų išskaidymas, padalijant jas tarp miesto ir kaimo, Nacionalinei žemės tarnybai ir 60 savivaldybių, ne tik kad nepriartins žemės prie žmogaus, nepagreitins su žeme susijusių klausimų sprendimo ir nesustiprins savivaldos, o tik sudarys prielaidas piktnaudžiauti esminiu valstybės ir visuomenės turtu – valstybine žeme bei pakirs visuomenės pasitikėjimą tiek savivalda, tiek valstybe.

Prezidentė pažymi, kad valstybės turtas turi duoti naudą visuomenei ir turi būti tausojamas, nešvaistomas, racionaliai tvarkomas. Todėl neleidžiamas toks teisinis reguliavimas, pagal kurį valstybei nuosavybės teise priklausantis turtas būtų valdomas, naudojamas, juo būtų disponuojama taip, kad būtų tenkinami tik vienos socialinės grupės ar atskirų asmenų interesai.

Žemės santykius reguliuojantys įstatymai privalo užtikrinti efektyvų, racionalų, centralizuotą ir visuomenine nauda pagrįstą valstybinio turto – žemės valdymą, valstybės įsipareigojimų piliečiams vykdymą bei užkirsti kelią bet kokiai galimai korupcijai valstybinės žemės disponavimo srityje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...