Jau spėjusius pakeliauti lietuvius sunkiau nustebinti Egipto baseinais, todėl nemaža dalis žiemos atostogoms renkasi ir naujas pramogas, ir naujas kryptis – nuo slidinėjimo Turkijoje iki pasivaikščiojimo Gardine.
Aistė BANIULYTĖ
Atostogas svetur planuojančių lietuvių įpročiai keičiasi: užuot gulėję prie Viduržemio jūros, jie vis dažniau renkasi aktyvų poilsį slidinėjimo kurortuose. Nors tai yra viena brangiausių žiemos sporto pramogų, daliai keliautojų, ne vienas atostogas praleidusių saulėtuose paplūdimiuose, jau pabodo tįsoti viešbučiuose ir nieko neveikti.
Ekspertai pokyčiais nesistebi: juk gulinėjant prie baseino dėmesį gali blaškyti nuolat plūstantys darbo laiškai, o kalnų viršūnėse šalta, nėra laiko išsitraukti telefono, todėl mėgaujiesi gražiausiais vaizdais.
Be to, keliautojai ne tik renkasi naujas pramogas žiemos atostogoms, bet ir ieško naujų atostogų krypčių.
Slidinėjimas: nuo Turkijos iki Prancūzijos
Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius sako, kad nors slidinėjimo kainos įvairiuose kurortuose gerokai skiriasi, slidėjimas vis tiek yra pramoga, už kurią tenka mokėti nemažai. Vis dėlto galima rinktis iš pigesnių variantų ir savaitę kalnuose praleisti už 500 eurų, o štai prestižiniuose Alpių kurortuose savaitės žiemos atostogų kainos prasideda nuo 900 eurų.
„Lietuviai jau spėjo nemažai pakeliauti, todėl paslidinėję Lenkijoje, Slovakijoje, kurios, beje, anksčiau buvo labai populiarios tarp besirenkančiųjų žiemos pramogas, dabar ieško naujų krypčių“, – teigia R.Širvinskas.
Naujovių ieškantys turistai slidinėti traukia į Bukovelį Vakarų Ukrainoje, kuris jau tapo vienu populiariausių slidinėjimo kurortų Rytų Europoje, nes kokybiškos slidinėjimo trasos nė kiek nenusileidžia Slovakijos ar Austrijos slidinėjimo centrams. Keliautojus taip pat žavi įspūdingas Karpatų kalnų kraštovaizdis bei išskirtinės šalies tradicijos. Be to, kainos Ukrainoje kol kas patrauklios: savaitė atostogų, skrydis lėktuvu, apgyvendinimas viešbutyje ir slidinėjimo pasas gali atsieiti apie 500 eurų.
Žiemos pramogos kaimyninėse valstybėse gali kainuoti ir dar pigiau. Pirkimo portalo „Beta.lt“ direktorius Raimundas Adomaitis taip pat pastebi, kad lietuviai itin pamėgo Ukrainos Karpatų kalnus ir Lenkijos Aukštuosius Tatrus, todėl, pavyzdžiui, dabar savo klientams siūlo šešias dienas slidinėti Bukovelyje. Tokia kelionė su viešbučiu ir pusryčiais kainuotų 159 eurus, o Lenkijos Aukštuosiuose Tatruose – 129 eurus.
Norintieji daugiau ramybės, trumpesnių eilių prie slidinėjimo keltuvų, tačiau ne mažiau egzotikos ir įstabaus kraštovaizdžio, atranda Gruzijos kalnus. R.Širvinsko teigimu, populiariausias Gruzijoje yra Gudaurio slidinėjimo centras. Į kasmet vis populiaresnį kurortą kelionių agentūros siūlo nuvykti nebrangiai: savaitė atostogų, įskaičiuojant skrydį ir viešbutį, kainuoja 450 eurų.
Slidinėjimo kelionių žemėlapis ties Gruzija nesibaigia. Tie, kuriems tradiciniuose slidinėjimo kurortuose Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje per šalta, šią pramogą išbando šiltesniuose kraštuose. Pavyzdžiui, nors Turkija geriau žinoma kaip populiariausia poilsinių kelionių kryptis, šiandien kelionių agentūros siūlo išbandyti Palandokijos kurorto slidinėjimo trasas. Netoli istorinio Erzurumo miesto, kadaise priklausiusio Armėnijai, įsikūrusiame kurorte savaitę atostogų galima praleisti taip pat už 500 eurų.
Na, o besirenkantieji brangesnes žiemos atostogas lieka ištikimi Alpių kurortams. Nors ekonominis slidininko krepšelio variantas siekia 500–600 eurų, Prancūzijos ir Italijos slidinėjimo kurortuose slidininkai turi būti pasiruošę išleisti beveik dvigubai tiek. Pavyzdžiui, Meževo slidinėjimo centras yra ne tik vienas lankomiausių Prancūzijoje, bet ir vienas prestižiškiausių pasaulyje. Jį renkasi turistai, pasiryžę sumokėti brangiau už geriausius patogumus ir nepriekaištingą aptarnavimą, todėl savaitės slidinėjimo kainos Meževe prasideda nuo 900 eurų. Šiame Prancūzijos kurorte galima sutikti ir žymiausių pasaulio slidininkų – juk Alpėse yra aukščiausias Vakarų Europoje Monblano kalnas.
Solidžiomis kainomis Prancūzijos slidinėjimo centrams prilygsta Bormijaus kurortas Italijoje, be slidinėjimo, siūlantis ir ne tokio aktyvaus poilsio pramogas SPA centruose.
Vis dėlto didesnės kainos ir brangesnis atostogų paketas lietuvių jau nebegąsdina kaip anksčiau. R.Širvinskas pastebi, kad gerėjant gyvenimo kokybei nemaža dalis klientų gali sau leisti daugiau, tad renkasi brangesnes atostogas: „Artėjame prie vakarų europiečių, kurie paprasčiausiuose viešbučiuose nė neapsistoja. Lietuviai vis labiau linkę mokėti už kokybę ir patogumus. Jie renkasi brangesnį variantą, į kurį įskaičiuota daugiau paslaugų, nes pirkdami pigiausią kelionę jomis turėtų pasirūpinti patys.“
Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” arba pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-6-2017-m
Mūsų šeima kasmet važiuoja slidinėti. Mums toks aktyvus poilsis priimtiniausias ir geriausias. Labai patiko pernai buvusioje slidinėjimo kelionėje https://www.baltictours.lt/kelioniu-kryptys/slidinejimo-keliones/ Šiemet turbūt vėl ten važiuosime.
Na mes renkames ne slides bet ramesni poilsi bet kainos prasme darbar apsimoka tik trumpam kur nors nuvykti nes apie ilgesnį poilsį su nakvyne kur nors prie jūros nėra šansų. Esu pirkus https://www.geradovana.lt/poilsis-su-nakvyne savaitgalio poilsi spa tai bent taip kažkaip sutaupai.
Mes su šeima renkames poilsį prie Baltijos jūros, paskutinį kartą pirkome https://www.noriunoriunoriu.lt/lt/t/poilsis-palangoje . Likome patenkinti, kainos ir kokybės santykis buvo tikrai geras, o ir pailsėjome puikiai