Ekspertai prognozuoja, kad 2013-ieji bus tie metai, kai JAV ir Europos parduotuvėse vienas po kito pasirodys pigūs, apie šimtą dolerių kainuojantys planšetiniai kompiuteriai.
Šiai tendencijai pradžia jau duota – kovo 1 d. prekybos vietose pasirodė bendrovės D2 pagamintas 7 colių, 16 gigabaitų nešiojamasis kompiuteris, veikiantis su “Android Jelly Bean 4.1″ operacine sistema ir kainuojantis 89 dolerius (238 Lt). Į mažų kainų rinką žengia ir didieji prekės ženklai. Bendrovė HP taip pat paskelbė balandį pradėsianti pardavinėti 7 colių planšetinį kompiuterį už 169 dolerius (451 Lt), kuris vadinsis “Slate7″ ir taip pat naudos “Android Jelly Bean 4.1″ operacinę sistemą.
Akivaizdu, kad mažų kainų planšetinių kompiuterių invazija prasidėjo. Jie tapo prieinami visiems, kurie nori tokios prekės. Vienas žymiausių pramonės konsultantų, analitikų ir futuristų Timas Bajarinas prognozuoja, kad Amerikoje iki šių metų pabaigos pigūs planšetiniai kompiuteriai jau ims vyrauti rinkoje ir sudarys 65 proc. visų parduodamų planšečių.
Telefonais ir planšetiniais kompiuteriais prekiaujančio mažmeninės prekybos tinklo „Mobili linija“ direktorius Edas Pangonis tvirtina, kad prieš pusmetį pirmieji pigūs planšetiniai kompiuteriai pasirodė ir Lietuvoje, pavyzdžiui, „Prestigio Multipad 7.0“, kainuojantis 300 Lt, ar “Acer” bendrovės “B1 Iconia Tab”, kurio kaina – apie 500 Lt. Daugiau pigių planšečių ketinama įsivežti ir šiemet, tačiau kol kas jos nėra populiarios.
„Vis dėlto nesakyčiau, kad pigiausi yra labai perkami. Pirkėjai nelabai pasitiki jų kokybe. Populiariausi yra „Samsung“ planšetiniai kompiuteriai, kainuojantys apie 1800–1900 Lt“, – teigia E.Pangonis.