Kovo pradžioje pasaulio rinkai buvo pristatytas naujausias “Samsung” išmanusis telefonas “Galaxy IV” – lengvesnis, didesniu ekranu, patvaresne baterija ir galingesne fotokamera.
Tačiau ekspertai pastebi, kad “Samsung”, kaip ir kiti išmaniųjų telefonų gamintojai, pastaruoju metu tik tobulina jau anksčiau sukurtas technologijas, bet nepasiūlo vartotojams nieko revoliucingo ar tikrai naujo.
Tą pat galima pasakyti ir apie “Apple” naująjį išmanųjį telefoną „iPhone 5“ – jis iš tiesų yra šiek tiek plonesnis, lengvesnis, galingesnis ir greitesnis, turintis didesnį ekraną, bet tai tėra patobulinimai, o ne esminiai pakeitimai.
“Apple” gerbėjai iš šio naujojo ir labai laukto modelio tikėjosi tikrai daugiau. “Naujasis “iPhone5″ beveik nesiskiria nuo savo pirmtako, be to, iš esmės eina koja kojon su konkurentų siūlomais naujausiais išmaniųjų telefonų modeliais: daugelis telefonų dabar gali pasigirti ir GG LTE jungtimi, ir keturių colių ekranu ar dvigubu procesoriumi”, – pastebi portalo “ZDNet” ekspertai.
Senų technologijų tobulinimą, o ne naujų kūrimą, pripažįsta ir patys išmaniųjų telefonų gamintojai. “Dabartinė revoliucija yra evoliucija, nes išmanusis telefonas jau yra baigtas, belieka tik dar labiau jį tobulinti”, – sutinka “Apple” atstovai, kažkada vadinti naujausių technologijų ir sukrečiamų naujovių šaukliais bei aiškinę, kad inovacijoms nėra ribų.
“Išmanieji telefonai paprasčiausiai tapo masinio vartojimo preke, kaip kažkada internetas. Dabar tokius telefonus turi daugelis, o nustebinti rinką kokiais nors ypatingais stebuklais būtų labai sunku. Belieka susitaikyti, kad išmaniųjų telefonų revoliucijos era baigėsi. Prasideda kasdienio jų naudojimo epocha”, – tvirtina ekspertas Robertas Evattas iš “World Staff”.