2013 Liepos 25

IBM mobiliuosius telefonus sujungia į superkompiuterį

veidas.lt

Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių su „Android“ operacine sistema savininkai dabar gali kovoti su AIDS ar atrasti naujas žvaigždes – kaip ir tūkstančiai savanorių visame pasaulyje, kurie perteklinę savo įrenginių galią „dovanoja“ mokslo labui.
IBM mokslininkai 2004 m. pradėjo programą „Pasaulio bendruomenės tinklas“ („World Community Grid“), kuri sujungia vartotojų asmeninius kompiuterius į virtualų superkompiuterį, skirtą moksliniams tyrimams. Joje naudojama BOINC programa kiekvienam kompiuteriui paskiria mažytę mokslinio uždavinio dalį, paskui surenka ir sujungia sprendimus bei juos apdoroja.
Nuo šiol IBM programoje „Pasaulio bendruomenės tinklas“ gali dalyvauti ir mobilieji įrenginiai: įrenginių, naudojančių populiariausią „Android“ operacinę sistemą yra beveik 900 milijonų, o jų bendroji skaičiavimo galia gerokai viršija didžiausių įprastinių superkompiuterių pajėgumą.
Vartotojai, kurių įrenginiai naudoja „Android 2.3” ar aukštesnę versiją („Gingerbread“, “Ice Cream Sandwich“ ar „Jelly Bean“), iš „Google Play“ svetainės gali atsisiųsti BOINC programėlę ir skirti dalį savo telefono pajėgumų pasirinktiems mokslo ar humanitariniams tyrimams. Taupant akumuliatorius, BOINC veikia, kai telefonas kraunamas, o duomenys sunčiami WiFi ryšiu.
„Pasaulio bendruomenės tinklas“ jungia daugiau nei 2,3 milijonų kompiuterių, kurie naudojami žmogaus genomo, ŽIV, raumenų distrofijos, vėžio, gripo ir švarios energijos tyrimams.  Ši programa yra unikali savanorystės forma, leidžianti mažiausiomis pastangomis prisidėti prie reikšmingų mokslo ir humanitarinių projektų.

IBM „Pasaulio bendruomenės tinklo“ projektai „Android“ įrenginiams
Vienas pirmųjų IBM „Pasaulio bendruomenės tinklo“ projektų, pritaikytų „Android“ įrengiams, yra Einstein@Home.  Šis Hanoveryje įsikūrusio Maxo Plancko gravitacinės fizikos instituto projektas ieško nežinomų radijo pulsarų – žvaigdždžių liekanų, pasižyminčių išskirtinėmis fizinėmis savybėmis. „Android“ išmanieji telefonai padės analizuoti duomenis iš didžiausio pasaulyje radijo teleskopo Arecibo observatorijoje Puerto Rike, atrasti naujus radijo pulsarus ir patikrinti bendrąją Einsteino reliatyvumo teoriją.
Kitas „Android“ išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams pritaikytas projektas – FightAIDS@Home.  Naudodama IBM „Pasaulio bendruomenės tinklo“ išteklius, Olsono laboratorija Scrippsų tyrimų institute bando rasti tinkamą formą ir cheminę charakteristiką vaistų, galinčių blokuoti AIDS viruso veiklą ir plitimą.
IBM „Pasaulio bendruomenės tinklas“ planuoja išmaniesiems kompiuteriams pritaikyti ir kitus – saulės energijos vystymo, vandens valymo, sveikų maisto produktų, vaistų nuo vėžio ir maliarijos bei kitų mirtinų ligų – kūrimo projektus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...