Vasara su kabrioletu
Važiuoti kabrioletu dažniausiai labai malonu. Deja, keletas smulkmenų, pvz., lietus, vietos stoka, plazdenantis tentas, šį malonumą dažnai apkartina. Mes patarsime kaip kovoti su šiais vasaros malonumų žudikais.
Elektrinis stogas streikuoja – ką daryti?
Vasarą orai Lietuvoje labai permainingi – tai šviečia saulė, tai lyja lietus. Ne itin malonu, kai elektra valdomas stogas subjurus orui atsisako paklusti. Jeigu tokią akimirką kas nors pradės vartyti eksploatacijos instrukciją, norėdamas sužinoti, kaip neįjungus variklio uždaryti kabrioleto stogą, gali greitai pajusti sėdįs vonioje. Todėl reikia iš anksto išmokti uždaryti stogą ir mechaniniu būdu. Labiausiai trukdo uždangalas, kuris skiria nuleistą stogą nuo bagažinės erdvės.
Teisinga priežiūra apsaugos nuo nereikalingų išlaidų
Ne kiekvienas šampūnas tinka audiniui, iš kurio pagamintas sulankstomas stogas, plauti. Išplautą medžiagą reikia impregnuoti. Visus stogo sulankstymo mechanizmo elementus reikia gausiai išpurkšti specialia priemone. Būkite atsargūs ir neištepkite audinio pamušalo. Salono užliejimas gresia tinkamai neprižiūrint giminių tarpinių. Jas privalu apdoroti silikonu arba kitomis gumos priežiūros priemonėmis.
Kaip išvengti klaidų perkant kabrioletą?
Saulė šviečia, širdis nerimsta ir labai norisi kuo greičiau pirkti kabrioletą. Tokią akimirką reikia vadovautis šaltu protu, nes galima labai greitai paleisti pinigus vėjais. Labai atidžiai būtina patikrinti nuleidžiamą automobilio stogą, sulenkimo vietas, sandarumą. Reikia įdėmiai apžiūrėti ir vietą, į kurią sudedamas sulankstytas stogas. Patikrinti stogo sandarumą galima nuvažiavus nuplauti kabrioletą į automatinę automobilių plovyklą. Nenorėdami apsigauti, prieš pirkdami naudotą kabrioletą, jo patikrą patikėkite profesionalui.
Kelionė su kabrioletu
Kabrioletai, suprantama, labai didele erdve nepasižymi. Be to, blogiausia tai, kad jų stogas dažniausiai sudedamas į bagažinę. Jeigu ten dar reikia ir kelionės bagažą sutalpinti, tuomet daiktai gali prispausti sulankstytą stogą. Įsigijus lagaminų dėklą, kuris tvirtinamas prie kėbulo iš išorės, galima sukurti papildomą erdvę. Atsargiai: kabrioletų kraulumas dažniausiai būna labai nedidelis. Į Mazda MX-5 (nuotr. dešinėje), priklausomai nuo modelio, galima pakrauti ne daugiau kaip 245 kg. Senesnių rodsterių apkrova dar mažesnė.
Taip kabrioleto salone sumažės triukšmo lygis
Daugelis rodsterių turi labai spartietišką stogą, todėl juose triukšmo izoliacija lygi nuliui. Triukšmas prislopinamas ir salone tampa jaukiau naudojant “Auco” firmos “Auto-Comfort” vidaus tentą (www.auco.de). Spalvinė šių tentų gama tinka daugeliui modelių.
Būtina pašalinti stoge atsiradusius įtrūkimus
Jeigu stogas nusidėvėjo ir atsirado įtrūkimų, juos būtina pašalinti, nes pakeisti seną stogą nauju labai brangiai kainuoja. Jei jūsų pajamos to padaryti neleidžia, be to, kabrioletas nenaujas, geriausia stogą remontuoti. Tai galima padaryti patiems arba kreiptis į specialistus.
Kabrioleto sezonas trunka visus metus
Metalinis sulankstomas kabrioleto stogas turi milžinišką privalumą – tokiu automobiliu galima komfortiškai važinėti ir žiemą. Jeigu esate kabrioleto minkštu stogu savininkas, galite pasinaudoti tokia išeitimi: automobilių reikmenų parduotuvėje įsigyti kabrioleto stogo pakietinimą “Hardtop”.
Kabrioleto stogo dažymas
Seni minkšti kabrioletų stogai laikui bėgant linkę išblukti. Automobilio reikmenų parduotuvėje galima įsigyti specialių dažymo priemonių. Bet atsargiai: tolygiai stogą galima nudažyti tik pasitelkus kantrybę ir tiksliai vykdant gamintojo instrukcijas.
Pinigai iš draudimo bendrovės
Nedidelė įpjova stoge – ir kabrioletas atviras. Ilgapirščius tai labai vilioja. Apdraudę kabrioletą daliniu kasko draudimu, apsaugosite savo turtą, be to, draudimas kompensuoja ir CD radijo grotuvo vagystę. Bet jeigu vagys pasikėsina į automobilyje esantį turtą, pavyzdžiui, išplėšia navigacinę sistemą, savininkas patiria nuostolius. Trumpam pastačius kabrioletą uždaryti stogą nebūtina, tačiau pakelti langus privalu, kaip ir užrakinti dureles bei daiktadėžę.
Apsauga nuo vėjo traukos
Važiuoti atvira mašina – didelis malonumas, bet vėjo trauka, deja, ne itin džiugina. Labiausiai jautrūs tam yra sprandas ir kaklas. Padėti gali apsaugos nuo vėjo sistema, kurią galima įsigyti automobilių papildomos įrangos parduotuvėse. Ji, beje, tinka visiems kabrioletų modeliams.
Is kur galima ta hardtop isigyti ?