2011 Liepos 13

Agresyvius vairuotojus galima pažinti iš lipduko ant bamperio

veidas.lt

*. Tyrimas rodo, kad 90 proc. agresyvių vairuotojų yra vyrai, dažniausiai 25–44 metų amžiaus, tačiau auganti tendencija demonstruoti agresiją už vairo pastebėta ir tarp moterų**.

Agresyviu vairavimu laikomi tokie veiksmai kaip greičio viršijimas, itin staigus startavimas užsidegus žaliam šviesoforo signalui, važiavimas per arti kitų transporto priemonių, pavojingas manevravimas iš vienos eismo juostos į kitą, kitų eismo dalyvių neinformavimas apie ketinamus atlikti manevrus, šviesoforų ir eismo ženklų ignoravimas. „Yra konkrečių situacijų, kuriose mes galime tikėtis agresyvaus elgesio. Tarp tokių situacijų tikrai yra eismo kamščiai ar sudėtingesnės kelio atkarpos, kur keičiami kelio ženklai ar atliekami kiti darbai, taip pat važiuojant į ir iš darbo, grįžtant namo po atostogų ar savaitgalių“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius. Dabar, žinodami psichologų atlikto tyrimo rezultatus, galime numatyti, kad vairuotojai, siekiantys išskirti savo automobilius iš kitų, tikėtina, kelyje elgsis agresyviai.

 

Jei kelyje pastebite agresyvų vairuotoją, išlikite ramus. Pirmiausia pabandykite užleisti jam kelią. „Turėtumėme vengti situacijų, kurios yra potencialiai provokuojančios. Geriau nebandyti aplenkti, vytis ar blokuoti agresyvaus vairuotojo automobilį kelyje. Patariama vengti akių kontakto, kuris gali sukelti papildomą pyktį. Turėtumėte ignoruoti agresyvius gestus, tiesiog neatsakykite į juos. Jei matote, kad automobilis vairuojamas taip, kad kyla pavojus kitiems vairuotojams, turėtumėte apie tai pranešti policijai“, – pataria „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. Niekada nereikia bandyti pamokyti agresyvų vairuotoją, nes tai – policijos patrulių užduotis.

 

Jei įtariate, kad esate linkęs demonstruoti tokį elgesį, kuris yra būdingas agresyviems vairuotojams, turėtumėte vengti tokių situacijų, kurios skatina vairuoti pavojingai. Teisingiausia būtų susitelkti ties vairavimu – kalbėjimas telefonu ar nervingas knaisiojimasis rankinėje blaško ir gali erzinti ne tik jus, bet ir kitus, esančius kelyje. Jei jaučiatės susierzinęs, pabandykite pakelti nuotaiką įsijungdami atpalaiduojančios muzikos. Skubėjimas niekada nepasitarnauja nervingiems žmonėms, todėl visada stenkitės išvykti šiek tiek anksčiau ir suplanuokite kelis alternatyvius maršrutus, kurie leistų aplenkti transporto kamščius.

 

Kai esate itin liūdnas arba išsiblaškęs, geriau rinkitės kitą transportą – viešąjį ar taksi. „Bet jei sėdite savo automobilyje ir žinote, kad vėluosite, tiesiog priimkite faktą, kad šį sykį nespėsite laiku ir tiek“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

 

Kaip elgtis susidūrus su agresyviu vairuotoju:

  • Užleiskite jam kelią;

  • Nesivykite jo;

  • Venkite akių kontakto;

  • Neatsakykite į agresyvius gestus;

  • Jei vairuotojas yra pavojingas kitiems eismo dalyviams – skambinkite policijai.

 

Jei pats esate agresyvus vairuotojas:

  • Venkite stresinių situacijų: transporto kamščių, skubėjimo;

  • Susikoncentruokite ties vairavimu, venkite blaškymosi;

  • Įsijunkite ramią, atpalaiduojančią muziką;

  • Jei esate labai liūdnas – nevairuokite;

  • Prisiminkite, kad vairuojant saugumas turėtų būti pagrindinis jūsų rūpestis.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...