2010 Rugsėjo 03

Susisiekimo paslaugos

Automobilių statymo Vilniuje peripetijos

veidas.lt

Daugelis nuosavų automobilių savininkų kreivai žiūri į apmokestintas stovėjimo aikšteles, kai, atvykę į darbą Vilniaus Senamiestyje, Centre ar Naujamiestyje parkavimo automatus turi „šerti“ metalinėmis monetomis. Ne vienam kyla pagunda nesusimokėti – o gal neįkliūsiu. Juolab, kad „veidas.lt“ žiniomis, sostinėje tėra tik du balti „kablukai“, turintys blokavimo įtaisus ir teisę supančioti nepaklusnius vairuotojus. Tačiau didžiąją dalį savo darbo laiko jie leidžia sostinės Mečetė gatvėje įsikūrusioje kavinėje.

Tačiau jei jūsų mašinai užmovė „krabą“, tai geriau išlikti oriam ir ramiam. Jei taip nutiko, tai Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 50 iki 100 Lt. Jei pradėsite  pareigūną gąsdinti visais įmanomais pažįstamais policininkais ir valdžios struktūrų valdininkais, tai garantuotai užsidirbsite 100 Lt. baudą. Tačiau jei nuoširdžiai pripažinsite savo kaltę ir būsite mandagus, galite tikėtis ir 50 Lt. baudos kvito.

Protokolą apie pažeidimą turi teisę surašyti tik policininkas. Įmonės „Susisiekimo paslaugos“ vadovai apgailestavo, kad jie nusipirktų kur kas daugiau automobilių su blokavimo įtaisais, tačiau Policijos departamentas jų darbuotojams vis vien neskiria daugiau pareigūnų.

„Pastaruoju metu nedrausmingų vairuotojų, nemokančių už stovėjimą, smarkiai sumažėjo, – pasakojo VĮ „Susisiekimo paslaugos“ miesto eismo departamento vadovė Daiva Kaminskaitė. – “Jei dar prieš trejetą metų už parkavimą mokamose vietose nemokėdavo keturi iš dešimties vairuotojų, tai dabar jų belikę 15 proc.“

Vilniuje šiuo metu veikia apie 3000 automatų, kuriuose galima įsigyti parkavimo bilietus. Tačiau yra ir modernesnių apmokėjimo už stovėjimą būdų – SMS žinutėmis, daugkartiniais bilietais.

"veidas.lt" nuotr.

Savivaldybės pareigūnai pripažįsta, kad tam tikrais mėnesiais (vienas tolių kaip tik yra rugsėjo pradžia), net ir mokamų automobilių stovėjimo aikštelių trūksta. O požeminių aikštelių Vilniuje kol kas tėra trys – Gedimino 9A, po Ž. Liauksimo ir Kudirkos gatvėmis.

Sostinės centrinė dalis – Senamiestis, Centras ir Naujamiestis yra padalintas į tris zonas – raudonąją, geltonąją ir žaliąją. Priklausomai nuo automobilio statymo vietos priklauso ir mokestis už stovėjimą: raudonojoje zonoje valanda kainuoja 3 litus, geltonojoje – 2 Lt, o žaliojoje – 1 litą už valandą.

Mokėjimo zonos
Stovėjimo vietos neįgaliesiems
„Savivaldybė yra numačiusi ir baltąją zoną, tačiau mokestis už stovėjimą joje kol kas neimamas”, – teigė VĮ „Susisiekimo paslaugos“ miesto eismo departamento vadovė.

Automobiliai apmokestinami šešias dienas per savaitę, išskyrus sekmadienius. Galima išsipirkti ir rezervuotas vietas. Raudonojoje zonoje tokia vieta per mėnesį kainuoja 500 Lt., geltonojoje – 330 Lt, žaliojoje – 170 Lt., o baltojoje – 125 Lt.

„Tiesa, visą savaitgalį mašinų stovėjimas apmokestinamas Kalvarijų bei Halės turguje”, – sakė D. Kaminskaitė. – “Be to, neseniai įvestos automobilių rinkliavos šalia Santariškių klinikų, kadangi čia anksčiau vyravo tikras chaosas – per lengvuosius automobilius negalėjo prasibrauti visuomeninis transportas, sunkius keleivius atvežančios greitosios”.

"veidas.lt" nuotr.

Kita kalba – su piktybiškais vairuotojais, kurie palieka automobilius po draudžiančiais ženklais ir trukdančiais eismui. Tokie automobiliai nuvežami į vadinamąsias „baudos“ aikšteles Verkių gatvėje ir Minsko plente. Tokie pažeidėjai ne tik privalo sumokėti nuo 50 iki 100 Lt. baudą, bet ir susimokėti 200 Lt. už specialaus vilkiko paslaugą. Be to, už valandą, praleistą baudos aikštelėje dar teks pakloti po 2 litus.

Jei jūsų automobilį priverstinai nuvežė, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Patvirtinus priverstinio nuvežimo faktą, jūs turėsite nuvykti į Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Eismo priežiūros tarnybą Giraitės g. 3, Vilniuje, kur bus įformintas Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Policijos pareigūnui išdavus transporto priemonės priverstinio nuvežimo aktą, su žyma, kad transporto priemonės savininkui (valdytojui) leista atsiimti transporto priemonę, Jūs turite kreiptis į priverstinai nuvežtų automobilių saugojimo aikštelę Vilniuje, tel. 273 7697.

Transporto priemonių važiuoklės viešose mokamose ir rezervuotose stovėjimo vietose specialiais prietaisais blokuojamos:

*nesumokėjus už transporto priemonės stovėjimo laiką;

*pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui;

*nepalikus bilieto, gyventojo leidimo transporto priemonėje prie priekinio stiklo (salono viduje), iš lauko gerai matomoje vietoje, arba palikus leidimą, išduotą kitai transporto priemonei arba kitu adresu;

*sustojus rezervuotoje vietoje bei nepalikus tam skirto leidimo prie priekinio stiklo gerai matomoje vietoje, arba palikus neįskaitomą leidimą arba leidimą, išduotą kitai transporto priemonei ar kitu adresu;

*sumokėjus už vieną stovėjimo vietą, kai transporto priemonė užima daugiau kaip vieną stovėjimo vietą;

*nepažymėjus transporto priemonės Kelių eismo taisyklėse numatytais skiriamaisiais ženklais „Neįgalusis“

Transporto priemonių važiuoklės užblokuojamos padarius kitus ATPK 124(1) straipsnyje numatytus pažeidimus, t.y. kai transporto priemonės pastatomos:

*nesilaikant kelio ženklo 332 „Sustoti draudžiama“ reikalavimų;

*nesilaikant kelio ženklo 333 „Stovėti draudžiama“ reikalavimų;

*nesilaikant automobilių stovėjimo būdą nurodančių kelio ženklų reikalavimų;

*neįgaliųjų transportui skirtose, specialiais kelio ženklais pažymėtose stovėjimo vietose, neturint Kelių eismo taisyklėse numatyto skiriamojo ženklo „Neįgalusis“;

*autobusams skirtose, specialiais kelio ženklais pažymėtose stovėjimo vietose;

*kitose vietose, kuriose statyti transporto priemones draudžia Kelių eismo taisyklės.

Sprendimą užblokuoti transporto priemonės važiuoklę priima tik policijos pareigūnas.

Rinkliava už naudojimąsi mokamomis transporto priemonių stovėjimo vietomis netaikoma:

*priešgaisrinės apsaugos, policijos, dujų avarinės, greitosios medicinos ir medicinos pagalbos transporto priemonių, pažymėtų skiriamaisiais ženklais bei specialiais šviesos ir garso signalais, vairuotojams, atvykusiems pagal iškvietimus;

*kitų avarinių, miesto gatves tiesiančių, miesto gatves, požemines komunikacijas bei pastatus remontuojančių ir prižiūrinčių tarnybų specialių transporto priemonių, pažymėtų specialiais šviesos signalais, vairuotojams, atvykusiems likviduoti avarijų;

*transporto priemonių, pažymėtų Kelių eismo taisyklėse nustatytais ženklais „Neįgalusis”, vairuotojams, transporto priemonės registracijos dokumentuose esant atitinkamai žymai (neįgaliųjų vairuojama ar juos vežanti motorinė transporto priemonė);

*prie valstybės įstaigų, institucijų ir tarnybų jų lėšomis pažymėtose 5 – 15 m ilgio atkarpose;

*ambasadų ir konsulatų rezervuotose vietose stovinčioms transporto priemonėms su specialiais leidimais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jaronimas Jaronimas rašo:

    Noreciau konkreciai suzinoti kokios yra lengvatos parkuojant automobilius neigaliesiems turintiems antra neigalumo grupe,su 35% darbingumo lygiu.Aciu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...