2012 Vasario 17

Fotografas Nerijus Paluckas apie fotosesiją ir kaip jai pasiruošti

veidas.lt

Kosmetikos pramonė ir gundo, ir vilioja, ir įkvepia, ir… piktina vartotojus. Vis dažniau į viešumą iškeliami faktai, kad kosmetikos gamintojai yra priversti stabdyti reklamines kampanijas, kuriose vaizduojami modeliai – pernelyg nudailinti kompiuterinėmis programomis. Lietuviškos kosmetikos gamintoja „BIOK laboratorija“ kartu su fotografu Nerijumi Palucku nori parodyti moterims, kad nuotraukos ir be retušavimo gali būti gražios, tereikia pamilti save, skirti laiko sau, savo odai, plaukams

„Gamta moteris apdovanojo. Kam tą grožį slėpti?“ – retoriškai klausia „BIOK laboratorija direktorius Linas Čereška. „Rengdami naujausią kosmetikos „Rasa“ kampaniją, sąmoningai ieškojome nuotraukos, kurioje modelis nebūtų neatpažįstamai nudailintas kompiuterinėmis programomis ar pagražintas dekoratyvine kosmetika. Nerijus – profesionalas. Ligšioliniai jo darbai neleidžia abejoti – tai fotografas, mokantis atsiskleisti natūralų moters grožį.“ – sakė L. Čereška.

Nerijus Paluckas – jaunas ir aktyvus mados fotografas, siekiantis karjeros ne tik Lietuvoje. Jis bendradarbiauja su amerikiečių mados žurnalu „Runway“, jo darbai publikuojami portaluose behance.net ir fashionserved.com. Šiuolaikines technologijas išmanantis autorius yra neabejingas ir klasikinės juostinės fotografijos perteikiamoms emocijoms. Pasak fotografo, reklaminės kampanijos „Rasa“ moterį įkūnijusi mergina – profesionalus fotomodelis – puikiai tiko šiam vaidmeniui. Herojė itin dėmesinga savo odai ir puoselėja jos grožį kasdien. Lengvai ir sklandžiai prabėgusios fotosesijos rezultatas – moteris, spinduliuojanti ramybe, pasitikėjimu savimi ir natūraliu grožiu.

Kiekviena moteris gali būti tokia. Žvaigždžių ir mados fotografu tituluojamas N. Paluckis dalinasi savo požiūriu į fotografiją ir patarimais, kaip pasiruošti fotosesijai, kurios rezultatas džiugintų.

Moteris svajoja apie profesionalią fotosesiją, tačiau jai nesiryžta. Kaip ją padrąsintumėte?

N. Paluckas: Manau ne vieną dailiosios lyties atstovę apima baimė pagalvojus apie savo fotosesiją. Protu suvokiame – kas čia tokio, bet grožio kultas šiandien toks išpūstas, taip viską užvaldęs. Žavimės žurnalų viršelių herojais ir, nors jų nė nesame matę, puikiai atpažįstame kiekvieną jų veido ar kūno liniją. Taigi gyvendami tokiame iškreiptame grožio kulto amžiuje, mes neretai jaučiamės esą ne tokie gražūs, slepiamės už išgalvotų stereotipų. Kodėl? Moteris, žiūrėdama į veidrodį ir matydama visus veido spuogelius, raukšles bei kitus netobulumus, išgyvena ir netgi pradeda dėl savo išvaizdos kompleksuoti. Ji gi ne tokia daili kaip žurnalo viršelyje besipuikuojanti mergina.

Pats grožis nėra blogai. Ir toks, koks šiandien yra grožio etalonas, tėra laikina, kažkada jis keisis, gal grįšim prie kitokių vertybių, prie natūralumo. Bet dabar gyvename pagal šios dienos reikalavimus, taigi pabandykime juos suprasti ir jais pasinaudoti. Norite dalyvauti fotosesijoje, bet jaučiatės nepakankamai graži, pasitikėkite profesionalais – leiskite fotografui ir jo komandai pasinaudoti reikiamomis priemonėmis. Juk sakoma: „Šiandien į Paryžių žmonės ne arkliais keliauja, tam yra lėktuvai“. Apie fotosesiją galima pasakyti tą patį. Taigi, jei jums patinka fotografo braižas, kreipkitės į jį. Jis žinos, kokią pozą parinkti, kokį apšvietimą padaryti, kad rezultatu liktumėte patenkintos. Mes matome save visokį – ryte užsimiegojusį, vakare išvargusį. Fotografas yra kūrėjas, kuris ieško gražiausių žmogaus pusių ar šilčiausių emocijų. Jeigu atvirai, netgi nufotografavęs supermodelį ir padaręs 100 nuotraukų, kartais gali rasti tik vieną tinkamą, kuri

ir pasiekia spaudą. Mes žurnaluose matome būtent tuos atrinktus, tobulus kadrus, todėl manome, kad modeliai visada atrodo stulbinamai. Būkite savimi ir pasitikėkite profesionalais. Visada sakau, geriau žmogui atiduoti penkias geras fotografijas, į kurias galima žiūrėti tūkstantį kartų, negu tūkstantį nuotraukų, kurias paslėpsite kuo giliau.

Kaip paruošti odą fotosesijai, ypač jei ketiname jos rodyti daugiau?

N. Paluckas: Gal nuskambės banaliai, bet pirmiausia reikia mylėti save. Jei mylite, vadinasi, rūpinatės savo išvaizda, o kartu ir oda. Nors gyvenimo tempas ne visada leidžia sustoti ir skirti užtektinai laiko grožio procedūroms, tačiau patarčiau bent jau prieš fotosesiją porą savaičių, o dar geriau mėnesį pasilankyti pas kosmetologą. Jums išvalys poras, kremais atgaivins, išlygins ir sustiprins odos paviršių. Nedarykite grožio procedūrų dieną ar dvi prieš fotosesiją, oda turi nurimti, atsigauti, nebūti paraudusi. Kuo geriau jausitės ir labiau patiksite sau prieš fotosesiją, tuo lengviau bus atsipalaiduoti ir jos metu. Jeigu oda rūpinatės nuolat, jums ji patinka, vakarą prieš fotosesiją leiskite kūnui atsipalaiduoti – pagulėkite šiltoje vonioje, pasitepkite maitinamuoju kremu ir būtinai eikite anksti miegoti. Miegas yra geriausia kūno terapija.

Fotosesiją geriausia planuoti ryte iki pietų arba savaitgalį, kai neinate į darbą. Po darbo kūnas atrodys pavargęs, gera nuotaika liks prie darbo stalo, tad ir fotosesijos rezultatas gali būti ne toks, kokio tikėjotės.

Ir dar vienas itin svarbus patarimas. Tą dieną, kai ruošiatės nuogo kūno fotosesijai, nemūvėkite apatinio trikotažo. Įspaudai ant kūno sugadins bet kokias, kad ir pačias gražiausias, kūno linijas. Tai, ką norėsite mūvėti, atsineškite su savimi, o ne ant savęs.

Kokios didžiausios moterų klaidos fotografuojantis?

N. Paluckas: Čia būtų galima vardinti daug dalykų – stereotipai, savęs nemylėjimas ar nepasitikėjimas ir t. t. Bet atsakysiu vienu praktišku patarimu, kuris yra pasitvirtinęs daug kartų ir yra viena iš mano fotosesijos sąlygų. Niekada nesiveskite į fotosesiją savo vyro ar draugo, nebent norite fotografuotis kartu. Moterys, pažindamos savo vyrą ir siekdamos elgtis, kaip, jų manymu, pridera, dažnai slepia savo vidinę laisvę, vėjavaikiškumą, kartais net beprotišką aistrą ir ugnį. Jos būna tokios, kokias jas įsimyli jų partneriai, ir savo paslaptis slepia giliai viduje. Kaip aš elgsiuosi prie vyro kitaip, negu jis yra įpratęs matyti? Ką jis apie mane pagalvos? Toks vidinis barjeras ypač ryškiai matomas fotosesijos metu. Moterys sugeba atsipalaiduoti tiek, kiek jos yra įpratusios parodyti savo antrajai pusei. Jei vyriškis niekada nematė savo moters laukinės, lengvai gašlios, erotiškai provokuojančios, tokia ji negalės būti ir per fotosesiją. Kai mergina ar moteris ateina viena, ji gali elgtis visiškai kitaip. O ir fotografui tada kur kas lengviau susprogdinti tą tūnančią viduje uždelsto veikimo bombą.

Ką patartumėte vyrui, neturinčiam fotografo patirties, jeigu jis nori gražiai įamžinti savo mylimąją?

N. Paluckas: Turbūt joks kitas fotografas negalėtų geriau įamžinti moters, nei jos pačios vyras. Nes tik jis gali prisiliesti prie moters aistros klodų ir atskleisti jos vidinius išgyvenimus. Žinoma, tai pasakytina apie tokias poras, kuriose abu partneriai yra iki galo atviri vienas kitam. Tačiau, jei norite geros fotosesijos, neplanuokite jos kaip ritualo, tai yra neužsibrėžkite būtinai šiandien padaryti pavykusių nuotraukų. Tai sukels chaosą ir taps tik mygtukų spaudinėjimu, keliančiu įtampą – o jei kas nepavyks. Imsite kaltinti vienas kitą – tu nedarai to, tu nemoki taip ir t. t.

Norint užfiksuoti įsimintinus kadrus, nereikia daug ruoštis. Tegul mergina ar moteris pasidažo, kad sukurtų charakterį, ir to bus gana. Po to sugalvokite, ką norėtumėte veikti, kas jums abiem malonu. Netgi paprasti namų ruošos darbai vilkint gražiu apatiniu trikotažu sukurs išskirtinę atmosferą. Įsijauskite į savo sugalvotus vaidmenis ir mėgaukitės tuo. Ranka savaime sieks fotoaparato, o akys pasakys, kokia jūsų mylimoji yra tuometu gražiausia. O gal suruoškite namuose pikniką… Susikurkite atpalaiduojančią aplinką, skanaukite mėgstamo pyrago, uogų, išgerkite šampano žvakių šviesoje. Mėgaukitės tuo, ką darote. Ir kai širdys ir akys bus prisipildžiusios džiaugsmo, imkite fotoaparatą ir fotografuokite mylimą moterį. Visa tai gali persikelti ir į lovą. Palikite fotoaparatą nuošaliau, pabūkite kartu, o mygtuką paspausite tada, kai tam bus tinkamiausias momentas. Įsivaizduokite – jūs virš jos, o ji beprotiškai atsipalaidavusi nuoga žiūri į jus. Fotografijos esmė yra akimirka, emocija joje, o ne technika. Garantuoju, tokių mylimosios fotografijų joks fotografas nepadarys.

Ar fotografuojant moterį nekyla rizika ją įsimylėti?

N. Paluckas: Oi, šitas atsakymas iš pradžių nepatiks mano žmonai. Jeigu fotografui nekyla jokių jausmų fotografuojant moterį, tada jis arba gėjus arba tai daro tik dėl pinigų. Joks menininkas nėra geras menininkas, jei nemyli to, ką daro. Jeigu nesugebi akimis pamilti moters, nesugebėsi pamatyti, pagauti jos spinduliuojamo grožio ir vidinės energijos.

Dirbdamas fotografas žiūri per akutę. Vadinasi, jis turi matyti, turi jausti, ką užfiksuos fotokamera. Jei man objektas nepatrauklus arba aš neleidžiu sau įžvelgti jame gražių dalelių ar jaudinančios visumos, aš ir nesugebėsiu sustabdyti tos vienintelės nepakartojamos akimirkos. Matau daug nuotraukų, kuriose užfiksuota graži moteris, bet tik tiek. Jose nėra tos emocijos, kuri padaro fotografiją išskirtinę.

O meilė tai ne valanda ar pusdienis, praleistas su moterim, kurią fotografuoji. Meilė – tai jausmas. Juk širdies neapgausi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...