2013 Spalio 29

Internetas keičia vis didesnės dalies žmonių pirkimo įpročius

veidas.lt

Lietuviai vis dažniau apsiperka interneto parduotuvėse.

Naujausio “Eurostat” tyrimo duomenimis, pernai internetu pirko 30 proc. Lietuvos interneto vartotojų (o kai kurių Lietuvos sociologinių bendrovių duomenimis, internetu bent kartą pirko jau net 42 proc. internautų). Nors visos Europos kontekste pagal šį rodiklį mes esame arčiau apačios, pagal perkančiųjų internetu nuošimtį aplenkėme ne tik Bulgariją ar Rumuniją, bet ir Italiją, Estiją. Tiesa, nuo šioje srityje pirmaujančių Jungtinės Karalystės ar Skandinavijos valstybių atsiliekame daugiau nei pustrečio karto.
Iš aptariamo tyrimo paaiškėjo, kad lietuvių įpročiai perkant internetu mažai skiriasi nuo europiečių, tai yra pas mus daugiausia perkami drabužiai ir sporto prekės (12 proc.), kelionės ir bilietai (6 proc.), knygos, žurnalai ir mokymosi medžiaga (5 proc.), o maistą internetu perka tik 3 proc. vartotojų. Kitose šalyse maistas internetu taip pat perkamas rečiausiai, tačiau tai darančiųjų kelis kartus daugiau nei Lietuvoje (tarkime, Jungtinėje Karalystėje maistą internetu perka jau 21 proc., o Vokietijoje – 11 proc. internautų). Drabužius iš visų europiečių internetu mieliausiai perka britai, vokiečiai ir švedai, keliones ir bilietus – švedai, suomiai ir danai, o knygas – liuksemburgiečiai, vokiečiai ir skandinavai.
Kiekvienais metais internetu perkančių žmonių skaičius tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje ūgteli 8–10 proc.

Pernai internetu pirkusių interneto vartotojų skaičius Europoje (šalis, proc.)

Jungtinė Karalystė    82
Norvegija    80
Švedija    79
Danija    79
Vokietija    77
Nyderlandai    69
Prancūzija    69
Belgija    55
Lenkija    47
Čekija    43
Latvija    37
Lietuva    30
Estija    29
Italija    29
Bulgarija    17
Rumunija    11

Šaltinis: “Eurostat”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...