Festivalio „Rafes“ lankytojai išbandė patobulintą e.atsiskaitymų sistemą. Pirmą kartą Europoje įsigyjami bilietai buvo integruojami į elektroninę kortelę – studentų pažymėjimus.
Renginio metu bilietų pirkimo sistemoje „Tapsis” užsiregistravo beveik tūkstantis studentų. E.bilietų pardavimo sistemą tobulino projekte „MOKAT” suburta studentų komanda, dirbanti su UAB „BMG Consulting”.
Festivalyje studentai ir kitiems atsiskaitymams galėjo naudoti elektroninę kortelę, o maistą ir gėrimus įsigyti 25 proc. pigiau nei atsiskaitydami grynaisiais. Naudodamiesi elektronine kortele studentai renginio metu išleido vidutiniškai apie 6,34 litus.
„Mūsų žiniomis, nė vienoje Europos valstybėje nėra įgyvendintas tokio plataus masto projektas. Apskritai, bilietų, skirtų renginiams, perkėlimas į elektroninę erdvę dar nėra itin paplitęs. Šiuo metu vadinamuosius elektroninius bilietus įmanoma įsigyti internetu. Tačiau juos vis tiek privaloma atspausdinti ant popieriaus, o einantieji į „Rafes“ koncertą bilietus galėjo įkelti į studento pažymėjimą”, – sakė UAB „BMG Consulting“ prezidentas dr. Albinas Bačiliūnas.
Pasak A. Bačiliūno, iki šiol „Tapsis“ sistema buvo naudojama tik atsiskaitymams, o projekto „MOKAT” komanda į elektroninę kortelę integravo bilietus.
Kovo mėnesį Lietuvoje startavęs jaunimo verslumą skatinantis projektas „MOKAT” sulaukė aukštųjų mokyklų studentų ir įmonių dėmesio. Projekto metu studentai realizuoja Lietuvos IT ir kitų aukštųjų technologijų verslo įmonių pateiktas idėjas.
„Siekiame prisidėti prie inovacijų kultūros skatinimo ir būsimųjų specialistų parengimo. Pirmosios komandos patirtis rodo, kad projekte „MOKAT” studentai turi galimybę ne tik dirbti su profesionalais, išmanančiais rinką, tačiau ir išbandyti rezultatus praktiškai. Planuojame, kad „MOKAT” padės pasidalinti ir skirtingų šalių aukštųjų technologijų verslo patirtimi – užsienio studentams atvykstant į Lietuvą, o mūsų studentams atliekant praktiką Suomijoje formuosis tarptautinės komandos. Dar viena svarbi galimybė ateičiai – DEMOLA partneriai yra tokios kompanijos kaip Nokia, Intel, ir tikimės, kad jų idėjas realizuojant ateityje galės dalyvauti ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai”, – sako Andrius Plečkaitis, asociacijos „INFOBALT” Inovacijų vadovas.
„MOKAT”, kurį organizuoja asociacija „INFOBALT” ir Visorių informacinių technologijų parkas, remiasi Suomijoje sukurtu DEMOLA modeliu. Šiuo metu jau suburta 11 komandų, o studentų registracija ir toliau vyksta internetu www.demola.lt
„Tapsis“ yra moderni elektroninio identifikavimo, atsiskaitymo ir dokumentų saugojimo sistema, veikianti bevielio duomenų perdavimo technologijos „NFC“ (angl. „Near Field Communications“) pagrindu. Ši technologija, sparčiai plintanti visame pasaulyje, suteikia galimybę atsiskaityti už smulkius pirkinius (kopijavimą, spausdinimą, užkandžius, gėrimus, e-turinį, bilietus ir daugelį kitų), išsaugoti duomenis ( bilietai į renginius, muziejus, transportui), kaupti nuolaidas, lojalumo programų taškus bei identifikuoti vartotoją (užsiregistruoti mokykloje, universitete, bibliotekoje, gydymo įstaigose ar darbo vietoje). Vartotojai gali naudotis NFC kortelėmis, pakabukais, laikrodžiais, telefonais.