JAV mokslo žurnalas “Popular Science” paskelbė išradimus, kurie per ateinančius 10 metų esą visiškai pakeis žmogaus gyvenimą.
2020-ieji, kai šie pokyčiai jau bus įvykę, pasirinkti simboliškai – iš tiesų kardinalūs pasikeitimai dėl mokslo laimėjimų gali įvykti, tarkime, 2019-aisiais ar 2021-aisiais.
Didžiausia naujove maždaug tuo laikotarpiu neva taps kosminė Japonijos stotis Mėnulyje. Tiesa, kol kas šis projektas dėl atstatymo darbų po cunamio Japonijoje sustabdytas, tačiau į jį investuota jau tiek laiko ir pinigų, jog neabejojama, kad po 10 metų ši stotis Mėnulyje veiks visu pajėgumu.
Kitas didžiulis 2020-ųjų projektas bus greitasis traukinys tarp Londono ir Pekino. Jis drieksis per 17 šalių ir sujungs Europą su Azija.
Be to, iki 2020-ųjų greičiausiai bus įvykdyti ir dar keli ambicingi projektai. Vienas jų – automobiliai be vairuotojų, kurie jau nieko nestebins gatvėse, ir skraidantys karinės paskirties automobiliai, kuriuos šiuo metu inžinieriai projektuoja gynybos ir specialiųjų tarnybų darbui.
Dar prognozuojama, kad iki 2020-ųjų visi degalai turėtų būti jau tik biologinės kilmės, o žmogaus smegenyse bus galima implantuoti vadinamuosius mini lustus, per kuriuos žmogus galės valdyti mobilųjį telefoną, televizorių ar kompiuterį, o šių prietaisų ekranai bus pagaminti pagal naujausią OLED technologiją.