„Kaspersky Lab“ užfiksavo vadinamojo „Nigerijos“ šlamšto bangą. Šios šalies bankų atstovai, humanitarinių įstaigų darbuotojai ir paprasti piliečiai tariamai kreipiasi į interneto vartotojus prašydami pervesti savo kelių milijonų santaupas į užsienį ir žada dosniai už tai atlyginti.
Apgavystės schema šiuose „Nigerijos“ laiškuose su Sirijos siužetu gana standartinė. Laiško siuntėjas pasakoja gailią istoriją, kaip jis pats, jo klientas ar giminaitis dėl sudėtingos situacijos šalyje nori pervesti milžinišką pinigų sumą į saugią vietą už Sirijos ribų. Laiško gavėjui siūloma būti padėjėju šiuose veiksmuose. Mainais jis gaus ne tik pripažinimą ir „nelaimingų žmonių“ padėką, bet ir dalį išgelbėtų pinigų. Pasak apgavikų, tereikia atsakyti į laišką norint išsiaiškinti situacijos detales ir, kaip paaiškės vėliau, pervesti tam tikrą pinigų sumą tarpininko paslaugoms apmokėti.
Dažniausiai šie „Nigerijos“ laiškai parašyti angliškai, o pačiame laiške kenkėjai neretai vartoja žodžius „neramumai“, „krizė“, „revoliucija“. Atgaliniam ryšiui apgavikai palieka kontaktinį telefono numerį ir elektroninio pašto adresą, beje, dažnai nurodomas arba asmeninis siuntėjo adresas, arba asmeninis „kliento“, arba „giminaičio“, kuriam reikia pagalbos, adresas. Kad ir kaip būtų, kai vartotojas perveda savo pinigus vagims, susirašinėjimas baigiasi – paslaptingų žinių apie nesuskaičiuojamus turtus savininkai dingsta taip pat netikėtai, kaip ir atsiradę.
„Nigerijos“ šlamšto siuntėjų triukų arsenalas išties ispūdingas, bet jie visi spekuliuoja žmonių noru gauti lengvų pinigų ir kartu padėti į nelaimę patekusiam žmogui. Kenkėjai sugalvoja įvairių siužetų, kartais fantastinių, naudoja žinomų žmonių vardus ir garsiai nuskambėjusius įvykius, kad auka patikėtų jų istorija, – aiškina Tatjana Ščerbakova, „Kaspersky Lab“ vyriausioji šlamšto analitikė. – Neverta atsakyti į tokius laiškus – pradėję susirašinėti su „Nigerijos“ laiško autoriumi rizikuojate likti be savo pinigų.“
Su konkrečiais „Nigerijos“ šlamšto pavyzdžiais, naudojančiais politinių neramumų Sirijoje temą, galima susipažinti Tatjanos Ščerbakovos straipsnyje tinklalapyje:
http://www.securelist.com/en/blog/8137/Nigerian_letters_now_with_a_Syrian_twist
Siūlyčiau pasidomėti kas įveda naujus mokesčius.Antai Šiaulių S plius ” atrado”linijų palaikymo mokestį’Bet kodėl nėra vamzdynų palaikymo mokesčio? Tai aktualu vandentiekiui, dujoms ir t.t.