2012 Liepos 10

Kas trečias lietuvis nepamena savo mobiliojo telefono numerio

veidas.lt


Net 31 proc. lietuvių neprisimena savo mobiliojo telefono numerio. Dažniausiai jo mintinai negali įvardinti pensinio amžiaus žmonės bei didesnes pajamas gaunantys didmiesčių gyventojai. Mažiau numerių įsimena ir aukščiausio bei vidutinio lygio vadovai, rodo „Nokia Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas.

Kiek daugiau nei pusė – 52 proc. – respondentų teigė, kad mintinai žino 1-4 žmonių numerius, dažniausiai – šeimos narių arba pačių artimiausių draugų.
„Mobilieji telefonai pakeitė telefonų knygutes – mums nereikia rinkti numerių ar įsiminti jų – tiesiog pasirenkame vardą iš adresų knygutės telefone ir skambiname. „Nokia“ išmanieji telefonai turėtų mūsų įpročius pakeisti dar labiau: mums skambins draugai, matysime jų nuotraukas, nors tų draugų telefonų numerių niekada neklausėme ir neįvedėme. Jeigu dabar 95 proc. telefonų numerių į savo mobiliuosius įsivedame patys, tai ateityje vis daugiau kontaktų įkelsime iš socialinių tinklų“, – sakė „Nokia Lietuva“ pardavimų vadovas Vytenis Koryzna.
Pasak jo, išmanieji „Nokia Lumia“ telefonai su „Windows Phone“ operacine sistema suteikia galimybę į telefono adresų knygutę patogiai įtraukti draugus iš Lietuvoje populiarių socialinių tinklų – „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“. Tai padarius savo telefone galima rasti visą jų socialiniame tinkle išsaugotą kontaktinę informaciją, ne tik telefono numerį.
„Tyrimas parodė, kad dabar kontaktus iš socialinių tinklų integruoja tik apie 4 proc. vartotojų, tačiau manau, kad populiarėjant „Nokia“ telefonams su „Windows Phone“ operacine sistema, ši proporcija stabiliai didės. Juk tai labai patogu – tereikia prisijungti naują draugą socialiniame tinkle ir iškart gali turėti jo telefoną, el. pašto adresą, čia pat matyti jo nuotraukas, naujausius įrašus socialiniame tinkle, – sakė V. Koryzna. – Prognozuočiau, jog ateityje telefonų numeriai taps tik simboliniu kodu, mintinai jų išvis nebežinosime, mums tiesiog jie nerūpės – spustelėsime draugą sąraše ir pasirinksime priimtiniausią susisiekimo su juo būdą.“
Neseniai Lietuvoje pasirodę „Nokia Lumia“ išmanieji telefonai turi išplėstą savo funkcijomis adresų knygelę, tapusia „žmonių centru“ (angl. people hub). Įkėlus į ją draugus iš socialinių tinklų, galima jiems ne tik paskambinti, parašyti SMS žinutę ar laišką, bet ir palikti įrašą ant jų „Facebook“ sienos, matyti ir pakomentuoti visų draugų naujausius įrašus, nuotraukas ir visą ankstesnio bendravimo istoriją.
„Nokia Lietuva“ užsakymu reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai” š. m. birželio 15-22 dienomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...