Trumpųjų interneto pranešimų tarnybą “Twitter” pasaulyje naudoja per 200 mln. žmonių, tinklalapis Twitter.com yra devintas lankomiausias pasaulyje, tačiau Lietuvoje ši socialinės žiniasklaidos paslauga nėra populiari – ja tesinaudoja keliolika tūkstančių Lietuvos gyventojų. Nors, tarkime, Lietuvoje itin išpopuliarėjusio socialinio tinklo “Facebook” paslaugomis naudojasi jau daugiau nei 950 tūkst. Lietuvos interneto vartotojų. Tai liudija CheckFacebook.com duomenys.
Kita vertus, 2006-aisiais startavusi “Twitter” didžiausią augimo mastą pasiekė tik pernai, kai per pusmetį vartotojų skaičius išaugo net 44 proc. Ši tendencija pamažu ateina ir į Lietuvą. Pavyzdžiui, dalytis informacija “Twitter” pradėjo politikai, tarp jų – ministrai Gintaras Steponavičius ir Audronius Ažubalis, Vilniaus meras Artūras Zuokas ir kiti. Jų pranešimų srautą sekančių vartotojų skaičius kol kas nėra didelis – svyruoja tarp 100 ir 300. Palyginti Baracko Obamos 2012-ųjų rinkimų kampanijai skirta “Twitter” paskyra turi 9,2 mln. vadinamųjų sekėjų.
Populiariausią Lietuvoje “Twitter” paskyrą su 1,8 tūkst. sekėjų yra sukūręs kavinių tinklas “Coffee Inn”. Kaip mano jo rinkodaros vadovas Nidas Kiuberis, gali būti, kad “Twitter” proveržis Lietuvoje taip ir neįvyks, nes dabar tiek verslo, tiek vartotojų akiratyje – naujasis socialinis tinklas “Google+”.
Twitter populiarumas neturėtų priklausyti nuo Google+. Šie soc.tinklai gana skirtingi.
absoliučiai skirtingi. Kur lakoniškas ir išrankus twitter, kur ‘palaida bala’ G plius – pats google pripažino, kad dar toli jiems iki facebook ir twitter.
Naudojant twitter , užsisakant atitinkamus kanalus, galima susikurti sau pritaikytą naujienų srautą – lakoniškai ir realiu laiku pateiktos naujienos. O kad jį padaryti smagesniu, prilipdykit ir @sausifaktai .