2011 rugsėjo 12-16 dienomis Užutrakio dvaro sodybos rūmų atrestauruotoje reprezentacinėje Gobelenų salėje vyks seminaras XXI amžiaus Kultūros diplomatija – kilmė, reikšmė ir įgyvendinimo galimybės.
Seminaro programą paruošė nevalstybinio universiteto Collegium Civitas, Lenkijos vedančiosios švietimo įstaigos socialinių mokslų ir politologijos srityje, dėstytojai. Collegium Civitas seminarą organizuoja bendradarbiaudamas su Adomo Mickevičiaus institutu, Tarkų istorinio nacionalinio parko direkcija bei Lenkijos institutu Vilniuje.
Seminarą ves: Dr. Barbara Markowska – kultūrologė, filosofė, sociologė, Visuomeninių mokslų katedros prie Lenkijos mokslų akademijos Filosofijos ir sociologijos instituto absolventė; Dr. Anna Siwek – filosofė ir politologė, adjunktė Lenkijos mokslo akademijos Politinių mokslų instituto Politikos filosofijos katedroje ir Dr. Paulina Codogni – adjunktė Lenkijos mokslo akademijos Politinių mokslų instituto Centrinės ir Rytinės Europos katedroje ir Collegium Civitas Tarptautinių ryšių katedroje.
Vedančiųjų idėja yra kuo plačiau įtraukti dalyvius į pasikeitimą nuomonėmis ir skatinti jų kūrybinį mąstymą apie praktinį kultūros potencialo panaudojimą. Seminaras bus vedamas bendroje kelių mokslo šakų sankirtoje, tarp kurių: kultūrologija, filosofija, sociologija, tarptautiniai santykiai. Tarpdisciplininio pobūdžio paskaitos įrodys ryšį tarp kultūros vertybių ir diplomatijos praktikos.
Seminaro tikslas – pristatyti dalyviams informaciją apie kultūrą, kaip pagrindinį įrankį, kuriant valstybės (ar kultūros institucijos) įvaizdį, pažymint jos vietą Europos ar net viso pasaulio kultūros žemėlapyje. Tam gali būti eksponuojamos tiek nūdieniškos (modernios) vertybės – atvirumas kitoms kultūroms, tiek ir tradicinės, istorinės – klasikinė literatūra ir menas.
Dalyviai turės galimybę įsitikinti kokie svarbūs, formuojant tarptautinius santykius, tapo kontaktai kultūros srityje. Kultūra bus pristatyta kaip pagrindinis veiksnys, siekiant abipusio supratimo. Seminaro dalyviai sužinos, kaip atrodo veikla, susijusi su šalies kultūros pristatymu užsienyje, kultūros institucijos pristatymu šalyje ir užsienyje, kas yra neparastai svarbu, kuriant valstybės įvaizdį.
Lenkijos institutas Vilniuje, pakvietė seminaro dalyvius į XI Lenkijos filmo savaitės atidarymą, kurio metu bus parodytas L.Majewskio filmas „Malūnas ir kryžius“.
Seminaras skirtas plačiai auditorijai – nuo kultūros darbuotojų, užsiimančių arba norinčių įtraukti į savo darbą kultūros plėtrą, iki praktikų, siekiančių papildyti savo profesionalias žinias. Šioje programoje dalyvauti siūloma ir studentams, turintiems bakalauro laipsnį bei doktorantams, kurie norės ateityje savo darbe naudoti kultūrą plačiąja prasme, kaip priemonę, kuriant savo šalies įvaizdį ir vietoje, ir užsienyje.
ar bus vertimas i lietuviu kalba, ar reikes klausytis lenkiskai, kas butu labai liudnas tango