Vairavimas
Tai draudžiama…
Vairuodami jūs galite ieškoti muzikos “iPod” grotuve arba būti užsidėję ausines, tačiau negalite naudoti mobiliojo telefono.
Remiantis neseniai atliktos apklausos Vokietijoje duomenimis, kas penktas vairuotojas važiuodamas naudojasi mobiliuoju telefonu be laisvųjų rankų įrangos. Skambinti, skaityti SMS, telefono navigacinėje sistemoje įvesti maršrutą – kas čia tokio, juk tai daro (beveik) kiekvienas.
Tačiau tai draudžiama, aišku, išskyrus tuos atvejus, kai skambinant naudojamasi laisvųjų rankų įranga. Visais kitais atvejais naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant draudžiama. Nesilaikant šio kelių eismo taisyklių reikalavimo galima sulaukti 20–40 litų baudos. O štai Vokietijoje šis KET pažeidimas įvertintas 40 eurų bauda.
Tačiau kodėl vairuojant leidžiama naudotis “iPod”, radiju ir stacionaria navigacine sistema? Pasirodo, įstatymuose minimas tik draudimas naudotis mobiliuoju telefonu su visomis jo funkcijomis. O štai liesti telefoną leidžiama tik tada, kai norima jį perdėti į kitą vietą. Tačiau kuris policininkas patikės tokiu pasiaiškinimu?
Taip pat vairuojant draudžiama skaityti ar rašyti SMS žinutes. Šiandien mobilieji telefonai gali patys perskaityti SMS žinutes, tačiau patiems atsidaryti žinutę telefone yra draudžiama
Tai leidžiama…
Kadangi įstatyme neminimas “iPod” prietaisas, tai vairuotojas gali juo naudotis, netgi ieškoti jame norimos muzikos
Komentaras
Kodėl dauguma vairuotojų nepaiso draudimo naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant? Todėl, kad jie neįžvelgia tokio draudimo logikos. Juk “iPod” naudojimas ar CD pakeitimas taip pat pavojingi, tačiau leidžiami veiksmai. Taigi kalbantys telefonu automobilyje dažnai turi gerą pasiteisinimą. Saugiau būtų jei mobilusis telefonas automobilyje būtų visai uždraustas arba būtų reikalaujama stabilaus jo įmontavimo. Tačiau visa tai neįmanoma.
čia