Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 100 valstybinių muziejų, tačiau norint į juos patekti, tenka gerokai paplušėti ir iš anksto išsiaiškinti, kada jie dirba. Mat vieni muziejai atidaromi nuo 9 val. ryto, kiti darbą pradeda tik 12 val. Vieni nedirba pirmadieniais, kiti durų neatveria visą savaitgalį, tai yra šeštadienį ir sekmadienį. Vieni užsidaro 16 val., kiti dirba ilgiau.
Kitaip tariant, muziejai Lietuvoje dirba kada nori, nes darbo laiką nusistato patys ir jo nederina nei su Kultūros ministerija, nei su savivaldybe, nei su kitais muziejais. Kitaip tariant, pas mus nėra jokios vieningos sistemos, nors Vakarų Europoje muziejai dirba pagal vieningą, jau seniai nusistovėjusią ir lankytojams patogią sistemą.
Pasak Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyr. specialistės Jolantos Kaznauskaitės, Lietuvos muziejai savo darbo laiką esą derina prie tikslinės auditorijos. Pavyzdžiui, Kaune esantis lietuvių literatūros muziejus darbą pradeda 8 val. ryto, nes jo pagrindiniai lankytojai – moksleiviai. Nacionalinė dailės galerija darbą pradeda per pietus, tačiau užsidaro vėliau, kad parodas aplankyti spėtų ilgiau dirbantieji.
Etnokosmologijos muziejus Molėtų rajone dirba iki išnaktų, – mat tai tinkamiausias laikas stebėti dangaus kūnus. “Vienintelė išeitis – pratęsti visų muziejų darbo laiką. Tokia galimybė šiais metais buvo svarstyta. Tačiau muziejų darbuotojų darbo prailginimo kompensavimui šiuo metu nėra lėšų”, – pokyčių nežada J.Kaznauskaitė.