Pirmosiomis rugsėjo dienomis Berlyne vyko jau 52-oji elektronikos ir buitinės technikos paroda “IFA 2012″. Be jau įprastų planšečių, fotoaparatų ir televizorių, šių metų parodos ryškiausios ateities tendencijos – planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių hibridai, kuriuose veiks operacinė sistema „Windows 8“, bei ypač didelės raiškos televizoriai.
Kadangi naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 8“ žada būti geriau pritaikyta valdyti liečiamaisiais ekranais, nemažai elektronikos gamintojų parodoje pristatė įrenginius, kuriais bandoma nutrinti riba tarp nešiojamojo ir planšetinio kompiuterio. Štai iš pirmo žvilgsnio įprastų „Samsung“ bei HP nešiojamųjų kompiuterių ekranai atsiskiria nuo klaviatūros dalies ir virsta planšete, „Lenovo Yoga“ klaviatūra užsilenkia lyg bloknoto, „Dell“ ekranas apsisuka apie savo ašį, o „Sony“ bei „Toshiba“ hibridų ekranai užslenka ant klaviatūros, ir kompiuteriai taip pat tampa planšetiniai.
Vis dėlto netrūksta abejojančiųjų naujųjų gaminių sėkme, mat nežinia, ar „Windows 8“ operacinė bus pakankamai patogi ir leis šiais hibridais tiek dirbti, tiek pramogauti.
O televizorių gamintojai pagaliau suvokė, kad erdvinio (3D) vaizdo revoliucija neįvyks, tad parodoje pristatyti ypač didelės raiškos televizoriai. LG, „Sony“, „Toshiba“ pristatė 84 colių įstrižainės ekranus, galinčius rodyti 3840×2160 taškų raiškos vaizdą, kuris yra keturis kartus raiškesnis (dėl to vadinamas 4K), nei rodomas įprastų šiandien parduotuvėse esančių raiškiųjų televizorių. „Panasonic“ žengė dar toliau ir pristatė 8K televizorių, kurio raiška įprastinę viršija net aštuonis kartus. Deja, tokių prietaisų kainos kol kas prasideda nuo 22 tūkst. JAV dolerių.