2011 Sausio 30

Pagalba

Pagalbininkai ištikus bėdai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Mielai jaunai damai reikia tik pagalbos užvesti automobilį. Jokių problemų. Kaip pats tikriausias gelbėtojas jūs skubate į nelaimės vietą. Tačiau atvykus iškyla nedidelė problema: ji neturi užvedimo laidų. O jūsų bagažinėje? Tuščia alaus dėžė, kastuvas sniegui nusikasti, bet tik ne vadinamieji “krokodilai”.

Šiame puslapyje sudarėme būtiniausios įrangos sąrašą, kuris bus patikima pagalbininkė sustreikavus automobiliui. Tai išlaidos, kurios yra to vertos. Be to, galbūt kaip tik taip jūs užmegsite malonią pažintį.

Kryžminis ratų atsuktuvas

Be jo nepavyks pakeisti rato, kai iškils tokia būtinybė. Jis būna keturių skirtingų dydžių ir tinka visoms naudojamoms ratų veržlėms. Patarimas: nuvažiavus 50 kilometrų reikia dar kartą priveržti ratų veržles.

Žibintuvėlis

Būtent žiemą, kai ilgai būna tamsu, darbą palengvina papildomas šviesos šaltinis, kuris padeda apšviesti reikiamą sugedusio automobilio vietą.

Vaistinėlė / trikampis avarinio sustojimo ženklas

Tai gali būti arba rinkinys, arba kiekviena priemonė atskirai. Be jų joks automobilis negali išriedėti į kelią, o jei jų nėra – gresia baudos. Vaistinėlė arba kitaip tvarsliavos dėžutė kainuoja ?? litus. Svarbu: reguliariai tikrinti galiojimo datą turinčias medžiagas ir esant reikalui jas pakeisti. Trikampis ženklas – ?? litų. Patarimas: statyti jį reikia taip, kad kiti eismo dalyviai sugedusią mašiną pamatytų likus iki jos mažiau kaip 100 metrų.

Degalų kanistras

Net ir tuščią kanistrą verta turėti tam, kad blogiausiu atveju greitai būtų galima atsinešti degalų. Tas, kuris nori būti visiškai ramus, talpą būna pripildęs tinkamos rūšies degalais. Itin svarbu yra tai, kad kanistras būtų tinkamai padėtas ir saugomas. Patarimas: užrašas ant kanistro ar tai dyzelinas, ar benzinas. Talpos kaina: ?? litų.

Įkrovimo laidai

Būtent žiemą jie yra svarbiausi pagalbininkai, nes išsikrovęs akumuliatorius esant neigiamai lauko temperatūrai yra įvairių gedimų priežastis numeris vienas. Turint šiuos laidus padėti užvesti automobilį gali net ir diletantas. Kaip teisingai ir kokiu eiliškumu sujungti laidus, rasite pakuotėje esančioje instrukcijoje.

Pirštinės

Darbinės pirštinės – švarių, šiltų rankų ir apsaugos nuo nedidelių sužeidimų atsukant varžtus garantas.

Atšvaitinė liemenė

Be šviesą atspindinčios liemenės kelyje esant būtinybei neturėtų pasirodyti nė vienas vairuotojas. Tai itin svarbu esant šlapdribai, sningant, lyjant ar tamsoje, nes ji garantuoja didesnį saugumą automobilio gedimo atveju.

Tempimo lynas

Tai turi būti kiekvienos mašinos bagažinėje, kad būtų galima nutempti sugedusį automobilį iš pavojingos zonos. Svarbu: dvi stabilios kilpos arba kabliai, raudona arba ryškiaspalvė vėliavėlė per lyno, kuris turi būti ne ilgesnis kaip 5 metrai, vidurį. Dėmesio: abu automobiliai turi važiuoti su įjungtais avariniais žibintais.

Lemputės / saugikliai

Netikėtai perdegė kaitrinė lemputė ar saugiklis. Tamsiu paros metu ir ypač žiemą likti kelyje su automobiliu be šviesų, itin nesaugu. Patarimas: atkreipkite dėmesį į jūsų automobiliui tinkančių kaitrinių lempučių tipą ir saugiklių dydį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...