5 tūkst. Lt – tiek šiuo metu Lietuvoje kainuoja vardiniai, iškirtiniai automobilių numeriai. Tačiau tai ne kliūtis pasipuikuoti mėgstantiems asmenims – mūsų šalyje jau išduoti 653 vardiniai numeriai. Išsiskirti norintys vairuotojai prisigalvoja keisčiausių numerių: C0GNAC, D0CT0R, T1KTAU, SKYG0D, V0DKA, UN1CUM, GURU2, 1LT, MA3DEC ar net DEVIL1.
“Ką apie vairuotoją sako numeris GURU2 ar D0CT0R? Man tai atrodo kaip bandymas išdidžiai paklausti: “Ar nežinote apie mane? Kokia gėda.” Iš tiesų tai narcisizmo išraiška, siekis parodyti savo vertę”, – mano psichoanalitikas Raimundas Milašiūnas.
Tiesa, kaip pabrėžia “Veido” periodikos leidyklos leidžiamas žurnalas “AutoBild Lietuva”, išskirtiniame automobilio numeryje negalima rašyti bet ko, ką vairuotojas užsimano. Yra aiškios taisyklės: net ir vardinį numerį turi sudaryti nuo vieno iki šešių simbolių, bent vienas numeryje naudojamas simbolis privalo būti skaičius. Numeryje turi būti naudojamos didžiosios lotyniškos abėcėlės raidės ir arabiški skaitmenys. Beje, net ir vardiniam numeriui draudžiama naudoti nepadorius, žargoninius žodžius ar keiksmažodžius, be to, jis negali sutapti su valstybių ar tarptautinių organizacijų pavadinimais ir santrumpomis.
Vis dėlto kur kas daugiau vairuotojų renkasi ne vardinius, o pasikartojančių skaičių numerius, tarkime, 001 arba 555, 888. Tokie numeriai kainuoja 500 Lt. Na, o absoliuti dauguma automobilių savininkų nusprendžia, kad juos tenkina ir niekuo neišsiskiriantys numeriai. Beje, jie neišsiskiria ir kaina – kainuoja 52 Lt, tai yra 96 kartus mažiau nei išskirtiniai numeriai.