2012 Birželio 30

Sostinėje praūžė Afrikos ir Lotynų Amerikos šokių festivalis „One Love“

veidas.lt


Daugiau nei prieš savaitę (birželio 15-17d.) Vilniuje įvyko jau ketvirtasis tarptautinis Afrolatin šokių festivalis „One Love“, kuris į Lietuvą sukvietė žmones iš pačių įvairiausių pasaulio kampelių.

Visi dalyviai tris dienas praleido kartu kaip viena didelė šeima: bendravo, šoko,  dienomis mokinosi daugiau nei 20 Afrikos ir Lotynų Amerikos šokių, o vakarais linksminosi vakarėliuose iki paryčių.

Savaitgalį, kuomet visas Vilnius šurmuliavo „Tebūnie naktis“ ritmu, Crowne Plaza Vilnius viešbutyje vyko Afrolatin šokių studijos „Souls“ vadovų Giedrės ir Šarūno Kondratų jau ketvirtą kartą organizuotas Afrikos ir Lotynų Amerikos šokių festivalis „One Love“. Kaip ir praeitais kartais, taip ir šiemet jis vėl sulaukė įvairiuose pasaulio kontinentuose gyvenančių žmonių susidomėjimo. Šiais metais festivalį aplankė piliečiai iš dvidešimt penkių Pasaulio šalių, 4  pasaulio žemynų, tetrūko Azijos.
Pernai metais festivalyje dalyvavę žmonės vieningai sako, kad jame buvo aukščiausios klasės pasaulinio lygio Afrikos ir Lotynų Amerikos šokių meistrai, tokie kaip Kwenda Lima (Žaliojo iškyšulio sala/ Portugalija) bei Kadu Pires ir Larissa Thayane (Brazilija/Australija). Šiemet buvo tikėtasi ir planuota, kad bus visi tie patys instruktoriai ir keli nauji, tačiau dėl didelio noro atvežti Lietuvai gyvos muzikos grupę iš Dominykos Respublikos ir dėl mažesnio valstybės finansavimo, nei buvo žadėta, ne visi norai išsipildė. Vilniečiai ir Vilniaus svečiai mėgavosi pasaulyje Bachata muzikos kunigaikščiu tituluojamu Joan Soriano gyvo garso koncertu, „Pasaka“ kino teatre rodytu dokumentiniu filmu apie jį, bei naujų, festivalyje dar nedalyvavusių Lietuvos ir užsienio instruktorių pamokomis. Vakarėliai taip pat stebino savo programomis. Juose pasirodė šaunios Vilniaus ir Kauno šokių studijos: „Souls“, „Soul Lounge“, „Tumbao“, „Šokių akademija“, „Indance“, Flamenko šokių grupė „Solea“, „Salsa Kaunas“. Tango šokį pristatė Lietuvoje gerai žinoma pora Deividas Meškauskas ir Ineta Stasiulytė, dainas atliko Rasa Kaušiūtė, Cha Cha su „Tiene Tumbao“ dovanojo Donatas Chlebinskas, o afrikietiškų rūbų kolekciją pristatė afrikietė dizainerė Eskedar Tilahun („Matihana“).
Pasibaigus festivaliui buvo sulaukta dvejopų nuomonių. Tie, kurie tikėjosi instruktorių iš pernai metų, buvo nusivylę. Tačiau daugiau buvo tų, kurie nedėjo visų vilčių į pavienius žmones ir pasiėmė iš festivalio „kiek galėjo panešti“. Štai keletas dalyvių atsiliepimų:
“Festivalis buvo jėga, džiaugėmės “viena meile” tiesiogine tų žodžių prasme. Laimė slypi smulkmenose ir kas mokėjo į tai atkreipti dėmesį – patyrė nepamirštamą savaitgalį.” – Rytis Druskinis (Lietuva)
„Dėkojam už viską, lietuvių svetingumas mus giliai sujaudino! Viena meilė amžiams!“ – Angie Kallianou (Belgija)
“Tai buvo nuostabi šventė! Ačiū Jums už patirtį, svetingumą ir Vieną Meilę.“ – Neka Vis (Nyderlandai)
Ačiū už galimybę prisijungti prie jūsų šiame šviesos ir meilės renginyje. Tai buvo nepakartojama patirtis – grožiu ir taika alsavo kiekviena diena… Dievas telaimina jus, būtinai būtinai palaikykime ryšį. Ačiū! – Barbie Marianne (Meksika/JAV)
Nors visus metus organizuotas festivalis ir baigėsi, tačiau šokiai Vilniuje vis dar tęsiasi. „Mylim jus be galo. Laukiam visad. Nes esam visad. Čia ir dabar. Kad jūs rastumėte“ – sako Giedrė Ieva Kondratė – festivalio organizatorė ir Afrolatin studijos „Souls“ šokių vadovė. Ji su savo vyru Šarūnu ves Afrikos ir Lotynų Amerikos pamokas ir vasaros metu. Laukiami visi pradedantieji ir Afrolatin šokių ritmams neabejingi žmonės.
O šios vasaros naujiena – pirmą kartą Lietuvoje vedamos Angolietiškos Sembos pamokos. Ši pora, pirmieji į Lietuvą iš Karibų atvežę jausmingąją bachata ir paskutiniu metu sparčiai išpopuliarėjusią afrikietiškąją Kizombą, dabar pirmieji Lietuvoje pradeda mokinti ir pašėlusios Sembos žingsniukų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...